Oyun açılırken çıkan "cannot display..." Hatası

HAYNA

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bugün Steam'dan Dying Light oyununu satın aldım, oyuna girdim ama oyun yarım ekrandı, bende ayarlardan tam ekranı seçtim ama daha sonra şu hata ile karşılaştım:

" Cannot display this video mode change computer display input to 1280x1024@60hz "

Oyun ile ilgili hiçbir şey yapamıyorum çünkü direkt bu hatayı veriyor ve monitörün kasa ile olan bağlantısı kesiliyor. Sadece oyunu masaüstüne alıp kapatabiliyorum. Lütfen yardımcı olur musunuz, çok teşekkür ederim.
@Recep Baltaş Bey yardımcı olur musunuz lütfen
@Recep Baltaş Bey sorun monitörde midir sizce? Yeni monitör alırsam düzelir mi? Monitörüm Philips190s eski bir model

Son düzenleme:
1280x768 oynamanizi tavsiye ederim bende oyunu aldığımda 1024x768 oynamaya çalıştığımda bu hatayı almıştim 1280x768 altı çözünürlükler cannot display hatası veriyor.

Monitörün çözünürlük ayarlarını 1280x1024 olarak değiştirin sonra oyuna girdikten sonra monitörünüzün çözünürlüğüne ayarlayabilirsiniz muhtemelen.
Monitörüm zaten 1280x1024 hocam, oyuna girip kendi çözünürlüğümü ayarlayınca ve tam ekran yapınca bu hatayı alıyorum. Tam ekranı seçmesem hatayı almıyorum ama.
1280x768 oynamanizi tavsiye ederim bende oyunu aldığımda 1024x768 oynamaya çalıştığımda bu hatayı almıştim 1280x768 altı çözünürlükler cannot display hatası veriyor.
Hayır hocam işe yaramıyor ne yazık ki, tam ekran yapınca her şekilde bu hatayı alıyorum.

Monitörüm zaten 1280x1024 hocam, oyuna girip kendi çözünürlüğümü ayarlayınca ve tam ekran yapınca bu hatayı alıyorum. Tam ekranı seçmesem hatayı almıyorum ama.

Hayır hocam işe yaramıyor ne yazık ki, tam ekran yapınca her şekilde bu hatayı alıyorum.
Anladım hocam. Eğer oyuna girebiliyorsanız desteklediği veya monitörle uyumlu çözünürlüğü belki deneyerek bulabilirsiniz.

Birde belki Monitörler kısmından Genel PnP monitör olarak mı ayarlı belki sürücüsü falan varsa kurmanız işe yarayabilir.

Oyunun bir sıkıntısı mı var o konuda bilgim yok.

Anladım hocam. Eğer oyuna girebiliyorsanız desteklediği veya monitörle uyumlu çözünürlüğü belki deneyerek bulabilirsiniz.

Birde belki Monitörler kısmından Genel PnP monitör olarak mı ayarlı belki sürücüsü falan varsa kurmanız işe yarayabilir.

Oyunun bir sıkıntısı mı var o konuda bilgim yok.

Hocam oyun içinde hangi çözünürlüğü seçersem seçeyim aynı hatayı veriyor. Şöyle bir şey keşfettim, masaüstüne sağ tık yapıp Nvidia denetim masasına girdiğim zaman orada "masaüstü boyutunu ve konumunu ayarla" diye bir seçenek var orada yenileme hızım 85 olarak görünüyor, onu bir türlü 60 yapamıyorum, 60Hz seçeneğini seçip uygula diyorum yeniden 85Hz'ye dönüyor, sebebi bu sanırım ama nasıl yapacağımı bilemiyorum.

Hocam oyun içinde hangi çözünürlüğü seçersem seçeyim aynı hatayı veriyor. Şöyle bir şey keşfettim, masaüstüne sağ tık yapıp Nvidia denetim masasına girdiğim zaman orada "masaüstü boyutunu ve konumunu ayarla" diye bir seçenek var orada yenileme hızım 85 olarak görünüyor, onu bir türlü 60 yapamıyorum, 60Hz seçeneğini seçip uygula diyorum yeniden 85Hz'ye dönüyor, sebebi bu sanırım ama nasıl yapacağımı bilemiyorum.

Windows'un grafik ayarlarından da monitörlere girip HZ değerini değiştirmeyi deneyebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı