Oyun açılırken çıkan "cannot display..." Hatası

HAYNA

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bugün Steam'dan Dying Light oyununu satın aldım, oyuna girdim ama oyun yarım ekrandı, bende ayarlardan tam ekranı seçtim ama daha sonra şu hata ile karşılaştım:

" Cannot display this video mode change computer display input to 1280x1024@60hz "

Oyun ile ilgili hiçbir şey yapamıyorum çünkü direkt bu hatayı veriyor ve monitörün kasa ile olan bağlantısı kesiliyor. Sadece oyunu masaüstüne alıp kapatabiliyorum. Lütfen yardımcı olur musunuz, çok teşekkür ederim.
@Recep Baltaş Bey yardımcı olur musunuz lütfen
@Recep Baltaş Bey sorun monitörde midir sizce? Yeni monitör alırsam düzelir mi? Monitörüm Philips190s eski bir model

Son düzenleme:
Ama aynı hatayı geçen gün Serious Sam 2 oynarken de aldım hocam.

Nvidia sürücüleri güncel değilse günceleyin hocam.

Monitörler kısmından Genel PnP monitör olarak ayarlı ise belki kendi monitörünüzün sürücüleri falan olabilir yada bir şekilde orada sizin monitörün ismi yazacak şekilde kurmaya çalışın.

Monitör ayarlarında 60 üzeri varsa 60 üzerini seçmeyi dene bakalım belki faydası olur.

Nvidia sürücüleri güncel değilse günceleyin hocam.
Güncelledim dün hocam.

Monitörler kısmından Genel PnP monitör olarak ayarlı ise belki kendi monitörünüzün sürücüleri falan olabilir yada bir şekilde orada sizin monitörün ismi yazacak şekilde kurmaya çalışın.
Monitörüm kısmından baktım Genel Pnp yazıyor hocam ama ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Monitörümün modeli Philips 190S modeli. Drivera baktım ama bulamadım ne yazık ki. Nasıl yapılır bilemiyorum.

Monitör ayarlarında 60 üzeri varsa 60 üzerini seçmeyi dene bakalım belki faydası olur.
Hocam hatayı orada veriyor. Verilen hataya dikkat ederseniz monitörünüzü 60Hz'ye ayarlayın diyor.

60 üzerine al dememin sebebi youtube da bir videoda öyle yapıyor ve oyun açılıyordu. Dediğin gibi sebep o olabilir.

Çünkü videodaki sorunda da 60 HZ diyor ama onun üzerine alınca oyun açılıyor. Bu yüzden sizde de öyle bir seçenek varsa almaya çalışın. Birde monitörünüz muhtemelen 60 HZ destekliyor sadece üstünü göstermeyebilir ama genel olarak tanıdığı için belki de üstünü göstebilir seçilirse ne olur fikrim yok.

Driver konusunda birşey diyemiyorum otomatik güncelle yaptınız dimi belki kendisi bulur diyebilirim sadece.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

60 üzerine al dememin sebebi youtube da bir videoda öyle yapıyor ve oyun açılıyordu. Dediğin gibi sebep o olabilir.

Çünkü videodaki sorunda da 60 HZ diyor ama onun üzerine alınca oyun açılıyor. Bu yüzden sizde de öyle bir seçenek varsa almaya çalışın. Birde monitörünüz muhtemelen 60 HZ destekliyor sadece üstünü göstermeyebilir ama genel olarak tanıdığı için belki de üstünü göstebilir seçilirse ne olur fikrim yok.

Driver konusunda birşey diyemiyorum otomatik güncelle yaptınız dimi belki kendisi bulur diyebilirim sadece.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Denedim hocam işe yaramadı ne yazık ki, format atmayı düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı