Oyun açınca bilgisayar yeniden başlıyor

kaan7th

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Adata 32GB 3200 MHz DDR4
SSD veya HDD modeli
SSD: SAMSUNG 512 GB HDD: 2 adet WDC (500 gb - 1tb)
Ekran kartı
Gigabyte GeForce RTX 2080 Gaming OC 8 GB
Anakart
Gigabyte H510M H
İşlemci
Intel Core i7 11700F
Dostlar son zamanlarda oyun oynarken 30-40 dk sonra PC kapanıyordu (o zamanlar Intel stok fan vardı) geçen hafta yeni bir fan ve termal macun aldım ve uyguladım üstüne (ID-Cooling SE-214-XT ve Thermaltake TG-30) PUBG vs. açtığımda oyunun açılış videosundan sonra -oynayanlar bilir- bir lobi ekranı geliyor karakter görünüyor vs. o ekrandan 2-3 saniye sonra PC kapanıp yeniden açılıyor bu sırada bazen mavi ekran verip öyle yeniden başlıyor bazen az önce denediğim gibi direkt olarak yeniden başlıyor sorunun nedenini anlamadım yardım edebilecek biri var mı?

Ek olarak ekran kartım 2. el bir RTX 2080 1 senedir falan kullanıyorum böyle sıkıntılar yapmadı acaba kartın macununu da yenilemeli miyim aldığımdan beri yenileme falan yapmadım 1 senedir böyle gidiyordu.

Hocam PSU Zalman ZM700-TX. 80+ sertifikalı bir PSU. Yetmeme gibi bir durum olabilir mi sizce çünkü dediğim gibi 1 senedir böyle gidiyor.

Hocam 700W o sisteme yetmesi gerekir bunu anlamanın basit bir çözümü oyuna girmeden önce FPS'i 30 kilitlemek ve oyuna öyle girmek 30 FPS'te sistemin çektiği güç yarı yarıya azalır tahminimce tekrardan aynı sorun olursa PSU'luk bir durum değil demektir

Hocam 700W o sisteme yetmesi gerekir bunu anlamanın basit bir çözümü oyuna girmeden önce FPS'i 30 kilitlemek ve oyuna öyle girmek 30 FPS'te sistemin çektiği güç yarı yarıya azalır tahminimce tekrardan aynı sorun olursa PSU'luk bir durum değil demektir
Hocam benim düşündüğüm bi durum var. Bilirsiniz bazı cpu soğutucularında ayrı bi stand gibi bir şey gelir ana kartın arkasına takılır montaj yapmak için. Ben onu takmak için bir anlık kasanın arka kapağından erişebileceğimi unuttum ve anakartı söküp öyle montaj yapmaya falan çalıştım ve işlemin yarısında fark edip her şeyi yerine taktım. Anakart üzerinde aklınıza ne geliyorsa çıkarmaya çalıştım yani. USB 3.0 gibi geniş ağızlı bi connector vs. var onun gibi ve bu "front panel connectors" denilen ufak kablolar var onları falan da çıkarmıştım ama geri taktım hepsini. Acaba o işlem sırasında bir şeyi yanlış takmış vs. olabilir miyim? Ne yapmalıyım?

Hocam benim düşündüğüm bir durum var. Bilirsiniz bazı CPU soğutucularında ayrı bir stant gibi bir şey gelir anakartın arkasına takılır montaj yapmak için. Ben onu takmak için bir anlık kasanın arka kapağından erişebileceğimi unuttum ve anakartı söküp öyle montaj yapmaya falan çalıştım ve işlemin yarısında fark edip her şeyi yerine taktım. Anakart üzerinde aklınıza ne geliyorsa çıkarmaya çalıştım yani. USB 3.0 gibi geniş ağızlı bir connector vs. var onun gibi ve bu "front panel connectors" denilen ufak kablolar var onları falan da çıkarmıştım ama geri taktım hepsini. Acaba o işlem sırasında bir şeyi yanlış takmış vs. olabilir miyim? Ne yapmalıyım?

Hocam ihtimal dahilinde olabilir tekrardan kontrol edin zarar gelmez

Geri
Yukarı