Oyun bilgisayarı için AMD mi İNTEL mi ?

• Konuyu başlatan Wlax
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 25
  • Görüntüleme 7B

Wlax

Hectopat
Daha fazla  
2000 - 3000 TL arası bir bütçem var ve AMD ve İNTEL bir sistem arası gidip geliyorum sizce hangisi ? Birde İNTEL'de gtx 960 , AMD'de r9 285 veya 280x düşünüyorum çok arada kaldım herkes birşeyler söylüyor , işlemci olarakta i5 4690 veya fx 8320

2.000 ve 3.000 tl arası sistemde AMD işlemci almak hata olur. Söylediğin ekran kartları arasında güçlüden güçsüze doğru sıralama yapacak olursak, R9 280X > R9 285 > Gtx 960 demek doğru olur. R9 280X ile R9 285 arasında ortalama 2-3 FPS fark var. Normalde R9 280X önerirdim ama şuan R9 280X ile R9 285 arasında 117 tl fark var. 2-3 FPS için 117 tl vermek ne kadar mantıklı olur bilemem. Gtx 960'a gelecek olursak şuan indirimli fiyatı 729 tl. :S Bu kart verdiği FPS'ye oranla çok pahalı.

Günümüz oyunları tek çekirdek performansına önem verdiğinden Intel işlemciler daha uygun. Hem düşük güç tükettiği için daha serin olmaktalar. Belki 1-2 seneye AMD bombayı patlatır ve rekabette öne geçer, hiç belli olmaz. Ayrıca 3000 TL'ye şu sistemi almanı şiddetle öneririm:

3000 TL Oyun Sistemi.jpg

Çok teşekkür ederim önerilen sistem çok iyi ama gtx 970 güzel ve pahalı :) gtx 960 veya r9 285 yapsam çok şey kaybetmiş olur muyum ?

Çok, kaybedeceğiniz şeyler için az kalır sanırım. Ayrıca 970'e pahalı diyen bir tek sizi görüyorüm. Bu kart NVIDIA'nın gelmiş geçmiş en iyi f-p kartı.

Çok, kaybedeceğiniz şeyler için az kalır sanırım. Ayrıca 970'e pahalı diyen bir tek sizi görüyorüm. Bu kart NVIDIA'nın gelmiş geçmiş en iyi f-p kartı.

Haklısınız aslında fiyatı düşürmek istedim ama onu ekran kartından almak hataydı. 2500 tl vardı aklımda , kısılabilecek başka bir yer var mı acaba yoksa 3000 tl midir ? ( Vatan Bilgisayar uygun mu fiyat olarak ve güvenilir mi sizce ? )

Vatan bilgisayar güvenilir.Herhangi bir sorunlar karşılaşırsan ürün hatalı,kırık,bozuk vs. aldığın gibi geri götürürsün durumu izah edersin değiştirirler.

Güvenilirlik konusunda muadillerine göre en iyisi diyebilirim, fiyat konusu ise bazı bileşenleri gereksiz pahalı olabiliyor. Net bir şey söyleyemem. En iyisi teknofiyat.com 'dan bakmak.

İnanın aradaki 500 TL fazlasıyla verilmeyi hak ediyor. (Fiyat düşürmek için H81 kullanılacak ve uzun vadede sorun çıkartacak. Ekran kartı konusunda Zotac kullanılabilir bu da çok kötü bir seçim olur. Kısılabilecek tek yer işlemci, i3 4160 alabilirsiniz. H97 çipset Broadwell işlemcilere destek vereceğinden ileride güzel bir işlemci alabilirsiniz)

Tamam kararımı verdim fazla kurcalamanın bir yararı yok ve işlemciyide düşürmek istemem 3000 tl ye biraz daha yolum var herkese teşekkürler

Fiyatı kısmak için Vatan yerine Sinerji.gen.tr 'den alabilirsiniz sistemi. 2500 TL'ye de GTX 970 sistem toplanabilir. 500 TL az değil alacağınız performansta aynı.

2541.png

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı