Oyun Bilgisayarı için İ7 6700K Abartı MI Olur ?

Birde sen bu sistem ile 1080P mi oyun oynayacaksın yoksa 2K'mı ?

GTX 970'te 3.5GB Ram ile 2K'da VRAM'tarafından senin için sıkıntılı olacaktır.Çünkü çözünürlük arttıkça GPU'nun işlemesi gereken pixel sayısı var ve bu sayı artıyor.Elbette GPU'nunda bellekleri 3.5 GB olduğundan Bellek sıkıntın olur.

Edit : 1080P (Full HD)'de her iki kartta seni mutlu edicektir ama çözünürlük arttıkça o sizin dediğniz" bellek önemli değil " lafı size büyük bir tokat atıyor.Tamam bellek önemli değil ama en önemli 2. şey bellekler.

6700K GTX970 almaktansa aynı paraya 6600K 390x yada i5 6400 GTX980 ikilileri oyun için daha iyi performans verecektir.
ben bu söylediğine katılmıyorum GTX 980 ile R9 390X Arasında 300-500 TL lik bir fiyat farkı var.Bence bu arkadaş R9 390X alsın.O kalan 300 TL ile monitöre versin 1080P alacağına 2K almalı.

İ7 6700K sadece bir kulvarda mantıkli olur. Eğer şimdi GTX 950 ile alıp daha sonra Pascal mimarili kartlar çıkınca üst düzey örneğin GTX 1080 Tİ gibi bir kart alacaksan mantıklı.

İ7 6700K sadece bir kulvarda mantıkli olur. Eğer şimdi GTX 950 ile alıp daha sonra Pascal mimarili kartlar çıkınca üst düzey örneğin GTX 1080 Tİ gibi bir kart alacaksan mantıklı.

Zaten şuan dolar çok alevli ve Çin yüzünden dahada alevlenmiş halde.Şuan 780 TL'lik ekran kartı 880 TL ye fırlamış.
Yani şuan donanım alınması hiç mantıklı değil.Haziran ayında Polaris (AMD'nin yeni GPU'su) çıkacak.Zaten dolar yaza kadar anca düşer.Hatta hiç düşmeyebilir.Ben bekleyemem dersen alırsın 3 TL den alırsan fazla para verirsin

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı