Oyun bilgisayarı mı PS4 mü?

Ne tavsiye edersin?

• Oy verenlerin toplamı
    24

Kabahatli

Hectopat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar fazla uzatmadan konuya gireceğim. Arkadaşlar ben oyun bilgisayarı mı toplamalıyım, yoksa PS4 mü satın almalıyım?
Temel beklentilerim şunlar:
  • Uzun yıllar(5-8) oyun deneyimi sunsun
  • Fiyatı ötekine göre daha uygun olsun
  • Daha iyi görüntü kalitesi versin
Değiştirmek istediğim sistemimin konusu:
AMD Phenom X4, GT 220 Sistem Upgrade

Son düzenleyen: Moderatör:
Seni 4-5 idare edecek bi pc için sistem tavsiyeleri bölümüne bakmanı tercih ederim istersen konsol da düşünebilirsin.

PS4'ü aradan çıkar. Bilgisayar ile her türlü işlemini yaparsın. Ayrıca PS4 alıp bir de oyunlara o kadar vermektense bilgisayar derim. Eğer sınavımada çalışırım, oyunumu da oynarım dersen bilgisayar, yoksa yok.

Oyun oynamayacaksan kendine güzel bir PC toplayabilirsin. Şuan ben de sınavlara hazırlanmaya çalışıyorum.
Oyunlar ile olan bağım tamamen koptu. Oyun oynamayacak olsan bile güzel bir PC topla. Özellikle de güzel bir monitör al kendine, bakınca gözün gönlün açılsın.

Farklı bakmaya çalışırsak. Ps4 satın al yanında Playstation network üyeliği al her ay gelen ücretsiz oyunlar gibi bir avantajın var. Kapalı bir sistem olduğundan konsol uzun kullanım deneyimi sunar yıl olarak. Tabi eksileri mevcut konsol oyunları piyasada ortalama 120-250 arası fiyatlarla bulmak mümkün ki şu yönden bakarsak aslında orijinal bilgisayar oyunlarına dijital ya da kutulu olarak aldığımızda ödediğimiz fiyatlara çok uzak değil burada karar senindir. Bilgisayarın artılarına bakarsak benim fikrim bu şuan donanımlara yatırdığım yenileme bütçem aslı astarını geçiyor bir oyun çıkıyor sistem gerekliliği açısından en iyi sisteme sahip olsam bile oyun yok çalıştı, çalışmadı, hataları var yama bekle ne biliyim optimizasyon sorunları falanlar falanlar derken çıldırtıyor bir yerde. Amacın sadece oyun ise bilgisayar için yapacağın yatırım 1 sene sonra bile şüpheli hale gelebiliyor. Örneğin kendimden veriyim. Sistemimi geçen yıl eylül ayında yeniledim tepeden tırnağa ve şuan ekran kartım çıkan yeni serilerle geride kaldı tabi bu geri kalma çok rezil değil ama beklenti ve istediğin performans açısından hayal kırıklığı oluyor. Biraz uzun oldu bekli ama yıllardır gördüğüm ve yaşadığım böyle benim. Kesinlikle karar sende bitecek bütçe senin arzuların senin dostum.

Son düzenleme:
PS4 almalısın çünkü Sony tüm PlayStation cihazlarına uzun süre destek veriyor daha uzun süre kullanırsın ama PC alırsan 2-3 sende teknolojisi eskir.

PC alınca 2 sene sonra çöpe atmıyorsunuz arkadaşlar. 2 sene sonra grafik motorları hatrı sayılır miktarda geliştiği için daha üst düzey grafiklere sahip oyunlar karşımıza çıkmaya başlıyor. Şuan Ultra ayarlarda oynadığın oyunların yeni çıkanlarını 2 sene sonra High ayarlarda oynamak zorunda kalıyorsun doğal olarak.
Peki ya PS4, PC'deki kadar üst düzey grafikleri sunabiliyor mu size?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı