Oyun bilgisayarı toplama tavsiyesi

Ben şöyle bir şey topladım 16k civarı ama 32gb ram var. 960gb m2 ssd var sıvı soğutucu var daha iyi bilen arkadaşlar bakarsa sevinirim hata yapmışsam öğrenmek açısından.

Samsung panel daha iyi dir ancak istediğinizi alabilirsiniz. Ekran kartını bence de bekleyin.

Hocam para birimi dolar gibi olan ülke de yaşıyorsanız zaten parçalar çok ucuz olacaktır. Yurt dışında bir MediaMarkt'a gidip toplattırabilirsiniz.
Evet parçalar ucuz ama pandemi sürecinden dolayı mağazalar sadece online hizmet veriyor maalesef o yüzden kendim yapmam gerekiyor.
Yaşadığınız ülkeye göre o mağazalardan öneri yapabiliriz. Ekran kartını şimdilik 3000 serisini bekleyin.
Aslında benim öğrenmek istediğim şu; AMD mi intel mi, ana kartta işlemciye uygun olan hangisi? Ekran kartı belli, ssd filan belli, Ram mesela hangi marka daha iyi? Kusura bakmayın uzatıyorum konuyu ama😊

Son düzenleme:
Sizin ihtiyacınıza göre işlemci tercihi yapmanız lazım.
Mesela en üst seri olarak AMD için X570 ve Intel için Z490 anakartlar var şu anda.
RAM markalar arası abartı fark yok ancak 3600MHz üstüve CL değeri düşük bir bellek iyi gider diyebilirim.

Geri
Yukarı