Oyun Bilgisayarı Toplama

yigitkasim

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

İlk kez bir bilgisayar toplamaya çalıştım. Şöyle bir sistem çıktı. Sizce nasıl? Monitör hariç fiyat üst limitim 3750 tl. Tabii monitör de alacağım için 3750nin ne kadar altında kalırsam o kadar kar :)

sistem.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Toplayacağınız bilgisayarda sadece oyun mu oynayacaksiniz, eğer oyun ağırlıklı ise işlemciden kısıp ekran kartina yüklenmeniz daha yararlı olur.

Oyun dışında photoshop vs de kullanacağım ama amatör olarak. Önerebileceğiniz bir işlemci ve ekran kartı ikilisi var mı?

DVD-rw hiç aklıma bile gelmemiş :)

Kimse arkadaşa anakart ve işlemci uyumsuz dememiş.Bütçenize göre lga 2011 soket fazla gelir.En iyisi soket 1150.Sanırsam i5 4690k fazlasıyla işinizi görecektir.İşlemciden artan parayıda ekran kartına yükleyebilirsiniz.290x PCS+ bütçeye sokulabilir sanırım.

Son düzenleme:
i7 4820k ile 4770k arasında bir performans farkı var mı?

Oyun sistemlerinde Ekran kartını yüksek tutmak önemli değil midir?
Tabiki de oyun sistemlerinde ekran karti önemli bir parçadir fakat photoshop vs gibi işleri de yapacağım diyorsunuz bu konuda pek fazla bilgim yok. Bu yüzden size bu konuda tavsiye verip yanlis yönlendirmek istemem.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dvd- rw zorunlu bir şey değil ki. Hatta artık kullanılmıyor bile. Devir dijital devri... Amatör photoshop olacağı için i5 yeterli olacaktır.

i7 4820k ile 4770k arasında bir performans farkı var mı?

Oyun sistemlerinde Ekran kartını yüksek tutmak önemli değil midir?

Performans farkından ziyade senin sistemin uyumsuzdu. Ama ben performans konusunda 4770K oldukça güveniyorum ve zaten OC Genie tuşuyla OC yaparak ekstra performans elde edeceksin.
GPU konusunda, GPU'lar gün geçtikçe çok daha farklı modelleri ve çok daha iyileri çıkıyor. Zamanla fiyat azalıyor ve bu yüzden Mhz değerleri hemen hemen birbirine yakın olan ekran kartlarından en uygun olanını tercih ettim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı