Oyun Bilgisayarı Toplama

3600TL civarı bir şey oluyor sanırım. SSD'yi çıkartıp artan parayla işlemciye veya ekran kartına yatırım yapabilirsin.

Diğer arkadaşlarda kontrol etmeden lütfen sistemi alma.Bir eksiğim veya hatam olabilir.

Bütçeyi 100TL daha arttırırsan(3850TL yaparsan) i7 4770k eklenebilir.
Eğer İnternet alışverişi yerine elden alırsanız Vatan'da corsair carbide 400r + 750w psu bulabilirsiniz. Neredeyse aynı fiyattalar, dediğim gibi bulabilirseniz carbide 400r almanızı tavsiye ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sistemi de alabilirsin.

ss.png

Sisteminizde bir sıkıntı yok.

Benim oluşturduğum sistemde mi yoksa

Emre Büyüktaş'ın eklediği sistemde mi sıkıntı yok :)

Performans farkından ziyade senin sistemin uyumsuzdu. Ama ben performans konusunda 4770K oldukça güveniyorum ve zaten OC Genie tuşuyla OC yaparak ekstra performans elde edeceksin.
GPU konusunda, GPU'lar gün geçtikçe çok daha farklı modelleri ve çok daha iyileri çıkıyor. Zamanla fiyat azalıyor ve bu yüzden Mhz değerleri hemen hemen birbirine yakın olan ekran kartlarından en uygun olanını tercih ettim.

Yanlış hatırlamıyorsam vatanda 4820k 4770k ya 50 tl daha hesaplıydı. Daha ucuzsa 4820k yı tercih etmeli miyim?

Bir de güç kaynağı hakkında bir şey sormak istiyorum. Sistemlere hep bir güç kaynağı eklemişsiniz. Sumo Y i seçerken içinde 700wlık bir güç kaynağı olduğunu gördüğüm için seçmiştim. Yetersiz mi olur o? Yoksa sizin seçtiğiniz kasalarda olmadığından mı ekliyorsunuz?

Batuhan,

Sisteminde Kasa+soğutma+güç kaynağı 510 tl ye denk geliyor. Sumo Y kasada sanırım 5 tane fan var ve 700wlık bir güç kaynağı var. Aynı performansı o da verir mi ya da yetersiz kalma durumu olur mu? Fiyat olarak 20 tl gibi bir fark oluyor. Kasanın şeklini çok sevdim de :D

Intel Core i7 4770K vs I7 4820k buyrun iki işlemcinin karşılaştırması.
Forumda okuduklarıma göre LGA 2011 daha ileriye dönük diyorlar. Ancak bunu haswell-e işlemciler için mi söylüyorlardı bilemem.
Eğer yanlış bilmiyorsam oyun performansı olarak 4770k daha üstün bir işlemciydi.4820k ise render tarzı işlerde daha çok tercih edilen bir işlemci.
Ancak soket 2011 bir işlemci almaya karar verirseniz anakart fiyatları biraz pahalı. Bütçenizi arttırmanız gerekebilir.

Benim oluşturduğum sistemde mi yoksa

Emre Büyüktaş'ın eklediği sistemde mi sıkıntı yok :)

Yanlış hatırlamıyorsam vatanda 4820k 4770k ya 50 tl daha hesaplıydı. Daha ucuzsa 4820k yı tercih etmeli miyim?

Bir de güç kaynağı hakkında bir şey sormak istiyorum. Sistemlere hep bir güç kaynağı eklemişsiniz. Sumo Y i seçerken içinde 700wlık bir güç kaynağı olduğunu gördüğüm için seçmiştim. Yetersiz mi olur o? Yoksa sizin seçtiğiniz kasalarda olmadığından mı ekliyorsunuz?

Batuhan,

Sisteminde Kasa+soğutma+güç kaynağı 510 tl ye denk geliyor. Sumo Y kasada sanırım 5 tane fan var ve 700wlık bir güç kaynağı var. Aynı performansı o da verir mi ya da yetersiz kalma durumu olur mu? Fiyat olarak 20 tl gibi bir fark oluyor. Kasanın şeklini çok sevdim de :D
4770 K oyun için daha üstün bir performans sağlar.
Evet içinde güç kaynağı bulunmadığından ekliyorum fakat benim oluşturduğum sistemdeki kasada ek olarak İşlemci için sıvı soğutma bulunuyor.

Intel Core i7 4770K vs I7 4820k buyrun iki işlemcinin karşılaştırması.
Forumda okuduklarıma göre LGA 2011 daha ileriye dönük diyorlar.Ancak bunu haswell-e işlemciler için mi söylüyorlardı bilemem.
Eğer yanlış bilmiyorsam oyun performansı olarak 4770k daha üstün bir işlemciydi.4820k ise render tarzı işlerde daha çok tercih edilen bir işlemci.
Ancak soket 2011 bir işlemci almaya karar verirseniz anakart fiyatları biraz pahalı.Bütçenizi arttırmanız gerekebilir.

Doğrusunu söylemek gerekirse LGA 2011 ve haswell tam olarak ne bir fikrim yok :) ama ileriye dönük bir bilgisayar kurmayı daha çok tercih ederim. Ama sanırım dediğinize göre daha planladığımdan masraflı olur :)

4770 K oyun için daha üstün bir performans sağlar.
Evet içinde güç kaynağı bulunmadığından ekliyorum fakat benim oluşturduğum sistemdeki kasada ek olarak İşlemci için sıvı soğutma bulunuyor.

Zulkuf Bey peki Batuhanın oluşturduğu sistemde işlemciyi 4770k yapsam iyi bir sistem olur mu?

Doğrusunu söylemek gerekirse LGA 2011 ve haswell tam olarak ne bir fikrim yok :) ama ileriye dönük bir bilgisayar kurmayı daha çok tercih ederim. Ama sanırım dediğinize göre daha planladığımdan masraflı olur :)

Yigit aralarinda turbo modunda sadece 0.1 GHz fark var. 4670K/3.8 Ghz iken 4690K/3.9 GHz dir. 0.1 GHz ninde oyle pek bir arki olmadigindan 4670K daha avantajli.

Zulkuf Bey peki Batuhanın oluşturduğu sistemde işlemciyi 4770k yapsam iyi bir sistem olur mu?

Yigit aralarinda turbo modunda sadece 0.1 GHz fark var. 4670K/3.8 Ghz iken 4690K/3.9 GHz dir. 0.1 GHz ninde oyle pek bir arki olmadigindan 4670K daha avantajli.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı