Oyun bilgisayarı toplamak

Bilgisayar toplamakla da bilgisayar parçalarıyla da hiç tecrübem yok, piyasadaki her oyunu rahat çalıştırabilecek sağlam bir bilgisayar toplamak veya hazırdan almak monitör dahil ne kadar tutar?

Cevabınız için teşekkür ederim de daha önce de belirttiğim gibi parçalar hakkında bilgi sahibi değilim, bu bilgisayar genel olarak baktığımızda iş görür, kaliteli bir bilgisayar mıdır yoksa 10k'ya anca bu kadar olur tarzında ortalama bir bilgisayar mıdır? Dolar arttığı için parça fiyatları da artmıştır diye düşünüyorum da bu bilgisayar şimdi 10.000 ise 4 yıl önce 2000 falandı heralde mantığıyla bakıyorum da biraz; 10k'ya ucu ucuna yetecek bir bilgisayar oluyorsa hiç girmeyeceğim o işlere.

Cevabınız için teşekkür ederim de daha önce de belirttiğim gibi parçalar hakkında bilgi sahibi değilim, bu bilgisayar genel olarak baktığımızda iş görür, kaliteli bir bilgisayar mıdır yoksa 10k'ya anca bu kadar olur tarzında ortalama bir bilgisayar mıdır? Dolar arttığı için parça fiyatları da artmıştır diye düşünüyorum da bu bilgisayar şimdi 10.000 ise 4 yıl önce 2000 falandı heralde mantığıyla bakıyorum da biraz; 10k'ya ucu ucuna yetecek bir bilgisayar oluyorsa hiç girmeyeceğim o işlere.
Ekran kartı son model o bilgisayardaki. 4 yıl önce bile olsaydı 2000 olmazdı.

Kaliteli bir bilgisayar. Ekran kartı çok iyi, bu sebepten piyasadaki tüm oyunları rahatça oynarsınız.

Cevabınız için teşekkür ederim de daha önce de belirttiğim gibi parçalar hakkında bilgi sahibi değilim, bu bilgisayar genel olarak baktığımızda iş görür, kaliteli bir bilgisayar mıdır yoksa 10K'ya anca bu kadar olur tarzında ortalama bir bilgisayar mıdır? Dolar arttığı için parça fiyatları da artmıştır diye düşünüyorum da bu bilgisayar şimdi 10.000 ise 4 yıl önce 2000 falandı herhalde mantığıyla bakıyorum da biraz; 10K'ya ucu ucuna yetecek bir bilgisayar oluyorsa hiç girmeyeceğim o işlere.

Aslında 6000-7000 civarina bir GTX1650 sistem alabilirdiniz gayet yeterli olurdu bu sistem daha çok 1080p yüksek ayar bir sistem diyebiliriz yani GTX1650-GTX1660 bir sistem toplamak şu anda her oyunu oynatabilecek bir sistem toplamak demek yani ama 10k bütçeye yüksek ayarlarda oynamak size kalmış bu arada günümüzde 1500-2000 civarında sistem toplayanlar varken 10 bin civarında bir sisteme asla "10k ya bu kadar" denmez Türkiye de çoğu kişiye göre 10k bir bilgisayar üst düzey olarak görülür.

Geri
Yukarı