Oyun bilgisayarında riser kullanılır mı?

mr.poseidon

Centipat
Daha fazla  
Merhaba.
Arkadaşlar tamamen fantezi amaçlı ekran kartımı riser ile anakarta bağlarsam bunun genel performansa ne gibi bir etkisi olur deneyen oldu mu acaba?

Merhaba.
Arkadaşlar tamamen fantezi amaçlı ekran kartımı riser ile anakarta bağlarsam bunun genel performansa ne gibi bir etkisi olur deneyen oldu mu acaba?

Sanırım şu şekil kullanacaksın.

1712002482862.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sanırım şu şekil kullanacaksın.

Eki Görüntüle 2156782

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yani kasam bu kadar büyük değil ekran kartım tam aksine kasaya çok büyük geldi kasayı keserek falan ucu ucuna sığdırdım aslında ama buna benzer bir şeyler yapmak istiyorum yine de herhangi bir performans düşüşü ne bileyim bir dezavantaj falan var mı söyleyebileceğiniz?

Yani kasam bu kadar büyük değil ekran kartım tam aksine kasaya çok büyük geldi kasayı keserek falan ucu ucuna sığdırdım aslında ama buna benzer bir şeyler yapmak istiyorum yine de herhangi bir performans düşüşü ne bileyim bir dezavantaj falan var mı söyleyebileceğiniz?

Holder varken ekran kartının daha az enerji alıyor. Bu bir nebze performans düşüşü yapacaktır.

1712002886944.png

Yani videoyu izlediğimde holder varken ekran kartının daha az güç aldığını gördüm. Bu bir nebze performans düşüşü yapabilir.

Eki Görüntüle 2156786

Anladım ben beyaz kasanın sizin olduğunu düşünmüştüm ondan sordum. Ben de deneyeceğim duruma göre meraklısına geri dönüş yaparım. Teşekkürler sağ olun.

Bende satın aldığım kasanın içinden çıktı riser kablo 4.0 destekli 4070 kart ile denedim

Ya kablo sorunlu ya da başka bir sorun var. FPS yerlerde. Misal 300 aldığım bir oyunda 70 - 90'lara düştü. Cp 2077 de takılıyor falan. Anakartdan gen4 olarak seçtim değişmedi. ASUS TUF B550M-E anakart.

Daha sonra fazla uğraşmaya da çekindim açıkçası belki kablo sorunludur vs yanar gider kart. Elimde kalır sistem bir ekran kartı olmuş 25k bir kablo yüzünden başıma iş gelmesin deyip çekip attım bir kenara.

Bende satın aldığım kasanın içinden çıktı riser kablo 4.0 destekli 4070 kart ile denedim.

Ya kablo sorunlu ya da başka bir sorun var. FPS yerlerde. Misal 300 aldığım bir oyunda 70 - 90'lara düştü. Cp 2077 de takılıyor falan. Anakarttan gen4 olarak seçtim değişmedi. ASUS TUF B550M-E anakart.

Daha sonra fazla uğraşmaya da çekindim açıkçası belki kablo sorunludur vs yanar gider kart. Elimde kalır sistem bir ekran kartı olmuş 25k bir kablo yüzünden başıma iş gelmesin deyip çekip attım bir kenara.

Ya zaten koca 4070'i de bir kablo aracılığıyla bağlamak çok da mantıklı gelmiyor. Kesinlikle özel ayarları vardır. Bir şekilde muhtemelen adapte edilebilir ama o ekran kartı için denemeye cesaret edemezdim.

Ya zaten koca 4070'i de bir kablo aracılığıyla bağlamak çok da mantıklı gelmiyor. Kesinlikle özel ayarları vardır. Bir şekilde muhtemelen adapte edilebilir ama o ekran kartı için denemeye cesaret edemezdim.

Bende aynı senin gibi düşündüm bıraktım. Elimde kalacak diye korktum. Gerçekten gerek yok.

Geri
Yukarı