Alıcı Oyun direksiyonu ( model fark etmez )

Neden kendiniz yapmıyorsunuz? Hem ucuz, hem iyi olur. Parçaları 3D baskı yapan yerler önceden basmış, istediğiniz özellikte, PC toplar gibi toplayabilirsiniz.

@Affansen

Neden kendiniz yapmıyorsunuz? Hem ucuz, hem iyi olur. Parçaları 3D baskı yapan yerler önceden basmış, istediğiniz özellikte, PC toplar gibi toplayabilirsiniz.

@Affansen

Bu tarz el yapımı direksiyonlarla sürüş hissiyatı alınabileceğini düşünmüyorum ben. Lastiklerin piste değdiğini bir Fanatec gibi asla hissettiremez. En önemlisi de pedallar zaten güzel bir işçilik çıkmaz.

Bu tarz el yapımı direksiyonlarla sürüş hissiyatı alınabileceğini düşünmüyorum ben. Lastiklerin piste değdiğini bir Fanatec gibi asla hissettiremez. En önemlisi de pedallar zaten güzel bir işçilik çıkmaz.
Linkteki direksiyonu yaparken ortaya çıkan maliyet, Fanatec'e vereceğin paradan 10 - 20 kat daha az. Saçmasapan karşılaştırmalar yapmayın.

@Affansen

900 derecelik bir direksiyon yapsam kaç lira tutar?

900 derecelik bir direksiyon yapsam kaç lira tutar?
Ben plastik aksam hariç 100₺'ye halletmiştim bir kaç yıl önce. Vitesi, direksyonu, plastik aksam vs ile şu anda kabaca 300₺ eder. Aksamın 3d basılacağını varsayıyorum. Ben yoğurt kapağını direksyon yaparım derseniz 160₺ civarı olur.

Son düzenleme:
Kaç TL tutar bilmiyorum ama. Oyunda drift yaparken gerçek hayattaki direksiyon toplama hissini alamazsınız. Ayrıca direksiyon kendini toplamaz. Ya da oyunda hız yaptığınızda direksiyon sertleşmez.
Bilmeden yorum yapman işe yaramıyor. FFB yapılıyor kolayca, FFB demek, direksiyona Logitech gibi bir motorun kuvvet uygulamasıdır, aynı görevi rahatça görüyor.
Bende hiçbir malzeme yok. Sadece para var. Kaç lira tutar? Titreşim motorunu da saysak kaç lira tutar?
Hesaplamak gerek.
Potanslar 3 tane : 5 TL (Pedaller.)
Arduino Leonardo : 50 TL
Encoder, (temin ettiğiniz yere bağlı, yazıcı encoderi ucuz, hazır encoder 120 TL)
Buradan sonrası değişken.
Pedalleri 3D baskı ile alacaksanız 100 TL 3 pedal, zemine siz vidalıyorsunuz, parça parça geliyor.
3D baskı ile bu fiyatlara vites de bulunur.
21 TL de 7 adet buton.
Ver motor, bu kısım tuhaf işte, ikinci el bakabilirsiniz. Bu da o encoder ile yakın fiyatlarda, hatta encoderi kendinden motorlar da var @Tek7HackDedi .

İnternette 200 TL'ye encoderi kendinden motorlar var, seti yapmak ise kolaydır, yazılımı bir kere atıyorsunuz, her PC'de çalışıyor.

Yazılımdan FFB ayarlarını ve kaç derece olduğunu da ayarlayabiliyoruz! 180 derece ve 2160 derece arası.

Son düzenleme:
Bilmeden yorum yapman işe yaramıyor. FFB yapılıyor kolayca, FFB demek, direksiyona Logitech gibi bir motorun kuvvet uygulamasıdır, aynı görevi rahatça görüyor.

Hesaplamak gerek.
Potanslar 3 tane : 5 TL (Pedaller.)
Arduino Leonardo : 50 TL
Encoder, (temin ettiğiniz yere bağlı, yazıcı encoderi ucuz, hazır encoder 120 TL)
Buradan sonrası değişken.
Pedalleri 3D baskı ile alacaksanız 100 TL 3 pedal, zemine siz vidalıyorsunuz, parça parça geliyor.
3D baskı ile bu fiyatlara vites de bulunur.
21 TL de 7 adet buton.
Ver motor, bu kısım tuhaf işte, ikinci el bakabilirsiniz. Bu da o encoder ile yakın fiyatlarda, hatta encoderi kendinden motorlar da var @Tek7HackDedi .

İnternette 200 TL'ye encoderi kendinden motorlar var, seti yapmak ise kolaydır, yazılımı bir kere atıyorsunuz, her PC'de çalışıyor.

Yazılımdan FFB ayarlarını ve kaç derece olduğunu da ayarlayabiliyoruz! 180 derece ve 2160 derece arası.
Peki tam anlamıyla tatmin edecek bir performans sunuyor mu ?
(Bilmediğim için soruyorum)

Geri
Yukarı