Oyun esnasında birkaç saniyeliğine mouse bağlantısı kopuyor

Arveles

Femtopat
Daha fazla  
RAM
VENGEANCE 2x16 6000 MHZ DDR5
SSD veya HDD modeli
Kinston KC3000 1 tb
Ekran kartı
PNY 4070 ti RTX
Anakart
MSI B650-P WIFI
İşlemci
Amd Ryzen 5 7600X
Valorant oynarken bu durum sıçka tekrarlanıyor. Kablolu mouse kullanıyorum oyun esnasında 3-4 saniyeliğine bağlantı kopup geri geliyor. Hatta bazen sadece mouse bağlantısı değil, bütün input aygıtlarının bağlantısı kopuyor (klavye, kulaklık, mouse). Bilgisayarım iyi bir bilgisayar PSU'da oldukça yeterli bir PSU acaba anakartta mı bir problem var? Neden kaynaklanıyor olabilir? Sadece Valorant oynarken yaşıyorum bu durumu.

Valorant oynarken bu durum sıçka tekrarlanıyor. Kablolu mouse kullanıyorum oyun esnasında 3-4 saniyeliğine bağlantı kopup geri geliyor. Hatta bazen sadece mouse bağlantısı değil, bütün input aygıtlarının bağlantısı kopuyor (klavye, kulaklık, mouse). Bilgisayarım iyi bir bilgisayar PSU'da oldukça yeterli bir PSU acaba anakartta mı bir problem var? Neden kaynaklanıyor olabilir? Sadece Valorant oynarken yaşıyorum bu durumu.

Bende de oluyor kanka la o komple sistem 2 3 saniyeliğine gidiyor mouse yeni.

Yani problem mouse'de onu biliyorsun, e madem biliyorsun neden mouse'nin marka modelini söylemiyorsun? Mouse dışında her şeyi yazmışın.
Problemin mouse'da olduğuna dair bi' işaret yok ki. Ayrıca yazdıklarımdan bu sonucu nereden çıkardınız merak ettim doğrusu. Bu sorunu zaman zaman tüm i/o aygıtlarında yaşıyorum.

Mouse : Razer Deathadder v2
Kulaklık : Hyperx Cloud II
Klavye : Logitech G213

Meselenin sistemle alakası olduğunu pek sanmıyorum.
Anakarttan mı kaynaklanıyor acaba diye düşünüyorum başka bi' mantıklı açıklamasını bulamadım. Ya da sistemde yazılımsal bi' problem mi var acaba

Elinizde eski püskü klavye, mouse falan varsa onlarla deneyin? Böylece sorun sietemedemi yoksa ekipmanlardamı görmüş oluruz. Ya da bir arkadaşınızın PC'sinde deneyin 3 ekipmanıda sorun olmuyorsa sisteminiz sıkıntılıdır.

Geri
Yukarı