Oyun fiyatları neden çok arttı?

asmsrm

Decapat
Daha fazla  
Evet son zamanlarda oyun fiyatları gerçekten çok arttı özellikle Steam dolara geçtikten sonra. Zaten pahalıydı dolara geçince çok daha pahalı hale geldi. Şimdi diyeceksiniz dolar kurundan dolayı o kadar pahalı geliyor ama yurt dışındaki insanlar için de pahalı bu oyunlar. Yani 60 dolar, 70 dolar bir oyun için çok pahalı yurt dışında olsa bile. Türk Lirasıyla yaklaşık 2000 Lira'ya falan geliyor. Bu kadar neden pahalı hâlâ anlamış değilim. Zaten binlerce satıyorlar, oyunun maliyetini çıkarıp zaten fazlasıyla kar ediyorlar. Anlamıyorum bu oyun yapımcıları kimse oynamasın diye mi yapıyorlar bu oyunları? Bu fiyatlara kim alacak bu oyunları? Bütün oyunları ultrada çok rahat oynatacak bilgisayarım var ama yeni çıkan oyunların çoğunu alacak param yok. Bu saatten sonra artık gaming sektörü bitmiştir, diyecek bir şey bulamıyorum.

Evet son zamanlarda oyun fiyatları gerçekten çok arttı özellikle Steam dolara geçtikten sonra. Zaten pahalıydı dolara geçince çok daha pahalı hale geldi. Şimdi diyeceksiniz dolar kurundan dolayı o kadar pahalı geliyor ama yurt dışındaki insanlar için de pahalı bu oyunlar. Yani 60 dolar, 70 dolar bir oyun için çok pahalı yurt dışında olsa bile. Türk lirasıyla yaklaşık 2000 Lira'ya falan geliyor. Bu kadar neden pahalı hâlâ anlamış değilim. Zaten binlerce satıyorlar, oyunun maliyetini çıkarıp zaten fazlasıyla kar ediyorlar. Anlamıyorum bu oyun yapımcıları kimse oynamasın diye mi yapıyorlar bu oyunları? Bu fiyatlara kim alacak bu oyunları? Bütün oyunları ultrada çok rahat oynatacak bilgisayarım var ama yeni çıkan oyunların çoğunu alacak param yok. Bu saatten sonra artık Gaming sektörü bitmiştir, diyecek bir şey bulamıyorum.

Adamlar iyi bir kar yapmazsa neden oyun yapsın ve yeni oyunlar geliştirilebilsin ama bir konuda haklısın bazıları çok paragöz mesela Batman Arkham collectiona 60 dolar veren yoktur bence TR de.

Evet son zamanlarda oyun fiyatları gerçekten çok arttı özellikle Steam dolara geçtikten sonra. Zaten pahalıydı dolara geçince çok daha pahalı hale geldi. Şimdi diyeceksiniz dolar kurundan dolayı o kadar pahalı geliyor ama yurt dışındaki insanlar için de pahalı bu oyunlar. Yani 60 dolar, 70 dolar bir oyun için çok pahalı yurt dışında olsa bile. Türk lirasıyla yaklaşık 2000 Lira'ya falan geliyor. Bu kadar neden pahalı hâlâ anlamış değilim. Zaten binlerce satıyorlar, oyunun maliyetini çıkarıp zaten fazlasıyla kar ediyorlar. Anlamıyorum bu oyun yapımcıları kimse oynamasın diye mi yapıyorlar bu oyunları? Bu fiyatlara kim alacak bu oyunları? Bütün oyunları ultrada çok rahat oynatacak bilgisayarım var ama yeni çıkan oyunların çoğunu alacak param yok. Bu saatten sonra artık Gaming sektörü bitmiştir, diyecek bir şey bulamıyorum.

Kimin yüzünden olduğunu herkes zaten biliyor, söylersem kapıya polis gelir bir kelepçe şov yapıp götürürler. Bir AAA oyun olmuş asgari ücretin çeyreği zaten.

Adamlar iyi bir kar yapmazsa neden oyun yapsın ve yeni oyunlar geliştirilebilsin ama bir konuda haklısın bazıları çok paragöz mesela Batman Arkham collectiona 60 dolar veren yoktur bence TR de.

Yıllardır 15 TL'den satıyorlar indirimlerde 3 oyunu nasıl paragözler yakında fiyatları değişebilir.

Aslında oyunlar pahalı değil bizim gibi ülkelerde pahalı bir eğlence ürünü bile lüks olan ülkede çok sorgulamamak en iyisi.

Call of Duty WWII gibi 6 yıllık bir oyunun 60 dolar olması sence normal mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı