Oyun fiyatları neden yüksek?

Playstation tarafında pahalı olmasının sebebi Playstation Türkiye hiç çalışmıyor. Adamlar bütün gün oturuyor. Daha işe yaradığını görmedim. Steam adam akıllı fiyat koyuyor. Rahat almıyorsun ama zorlanmıyorsun. Gayet iyi fiyatlandırması var.

Playstation tarafına bakıyorsun onlar 60$ oyun alıyor, bizim tarafta 450 TL. Aynen, Playstation Türkiye çok iyi çalışıyor. Adamlar oturuyor ya oturuyor. İşe yaradıkları yok. İnsan gider konuşur. Ülkenin ekonomik durumu belli. Fiyatlar azalsa eminim daha fazla PS4 ve oyunu satılacak. Fakat anlamıyorlar.

Kendi oyunlarına Türkçe eklemeyi başaramayan bir kurumdan fiyat konusunda bir çalışma yapacağını beklemek de saçmalık. Kapatsınlar gitsinler. Youtube kanalına video atmakla iş olmuyor. Üstelik attıkları videolar da İngilizce. Harbi gereksiz kurum.

Playstation oyunları dışında oyunların pek pahalı olduğu söylenemez. Xbox tarafında aylık üyelik ile işi çözmüşler. Bilgisayar tarafında ise Steam var. Playstation Türkiye otursun rahatsız olmasınlar.

Sen oyunlar neden pahalı diye başlık açmışsın. Bende gündelik yaşamımızda bir şey almak sanki çok kolayda oyunlar onlara göre pahalı sanki diyorum. Sadece yorumum bu dostum.
Ya arkadaşım ben dahil millet merak ediyordu, böyle bir video buldum paylaşayım dedim. Ne uzattınız ya.
Playstation tarafında pahalı olmasının sebebi Playstation Türkiye hiç çalışmıyor. Adamlar bütün gün oturuyor. Daha işe yaradığını görmedim. Steam adam akıllı fiyat koyuyor. Rahat almıyorsun ama zorlanmıyorsun. Gayet iyi fiyatlandırması var.

Playstation tarafına bakıyorsun onlar 60$ oyun alıyor, bizim tarafta 450 TL. Aynen, Playstation Türkiye çok iyi çalışıyor. Adamlar oturuyor ya oturuyor. İşe yaradıkları yok. İnsan gider konuşur. Ülkenin ekonomik durumu belli. Fiyatlar azalsa eminim daha fazla PS4 ve oyunu satılacak. Fakat anlamıyorlar.

Kendi oyunlarına Türkçe eklemeyi başaramayan bir kurumdan fiyat konusunda bir çalışma yapacağını beklemek de saçmalık. Kapatsınlar gitsinler. Youtube kanalına video atmakla iş olmuyor. Üstelik attıkları videolar da İngilizce. Harbi gereksiz kurum.

Playstation oyunları dışında oyunların pek pahalı olduğu söylenemez. Xbox tarafında aylık üyelik ile işi çözmüşler. Bilgisayar tarafında ise Steam var. Playstation Türkiye otursun rahatsız olmasınlar.
Video'da açıklandılar sorunun cevabını.

Video'da açıklandılar sorunun
Xbox nasıl yapıyor? Xbox oyun fiyatları Playstation oyun fiyatlarından daha ucuz. Yapan yapıyor. Burada suçu Londra tarafına atmak doğru değil. Bu Playstation Türkiye olmayınca yine aynısı olmayacak mı? Kur üzerinden satacaklar. Playstation Türkiye olup olmaması neyi değiştiriyor?

Ayrıca fiyat konusu geçsek bile kendi oyunlarına Türkçe eklemeyi başaramayan bir kurum. Bu konuda hiç soru gelmemiş mi? Kendi oyununa Türkçe eklemeyi başaramıyor. Bunlardan başka oyuna Türkçe ekleyin demiyoruz. Kendi yaptığınız oyuna ekleyin bir zahmet. İşe yaramıyorlar.

Videoda öyle bir konuşmuş bütün suçu Londra tarafına atmış. Kendisinden uzaklaştırmış bütün sorunu. Ne güzel. At suçu Londra tarafına, rahat rahat takıl. Dolar yükselmeden oyun fiyatlarına zam geldi. Bunları hiç konuşmuyorlar. İlk dediğim gibi Xbox yapıyorsa sen de yapacaksın. Bu kadar basit. Yapamıyorsan kapat gitsin.

Ülkemizde ki oyun fiyatları az bile (steam için) çünkü Steam ve Steamdaki bir çok oyun dağıtıcısı doları 1.5 2 civarı olacak şekilde fiyatlandırma yapmaktadır. Tabi bu Xbox ve PS için geçerli değil. Sebep aslında gayet açık.Türk lirasının değeri ve ekonomi.

Rainbow Six Siege 77 TL Abimden habersiz 26 TL'ye almıştım, geri iade ettirdi gördü gününü 77 TL oldu :kızgın:

Son düzenleyen: Moderatör:

Hocam, PS TR kapatilirsa daha kotu olur. Ingiltere'ye baglaniriz. Euro ya da Sterlin ile aliriz oyunlari. Bir de oyunlara Turkce destegi de gelmez. 20€ olan oyun su an 84 lira ama eger kapatilirsa 120 lira olur. 60£ olan oyunlar 420 lira olur. 60€ olan PS PLUS 360 lira olur. Yani pek bir sey degismez. Aksine Turkce oyunlari da kaybederiz. PS TR'nin fiyat konusunda bir halt yapmadigini biliyorum ama kapatilirsa durum daha kotu olur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı