Oyun geliştirici için laptop gerekli mi?

platanoidev

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 3 senedir freelancer oyun geliştiriyorum. Acer Nitro 12500H+3050 Ti 16 GB RAM laptop ve RX6600+i5 5600 16 GB RAM PC sahibiyim. Sizlere danışmak istediğim konu laptop sizce de gerekli mi? Laptopu satıp PC bileşenlerini yükseltmek ne kadar mantıklı? Çok seyahat eden ve çok oyun oynayan birisi değilim oynarsam günde 1 2 saat Diablo4 oynuyorum. Ya da tamamen laptop + monitör mü yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. 3 senedir freelancer oyun geliştiriyorum. Acer Nitro 12500H+3050 Ti 16 GB RAM laptop ve RX6600+i5 5600 16 GB RAM PC sahibiyim. Sizlere danışmak istediğim konu laptop sizce de gerekli mi? Laptopu satıp PC bileşenlerini yükseltmek ne kadar mantıklı? Çok seyahat eden ve çok oyun oynayan birisi değilim oynarsam günde 1 2 saat Diablo4 oynuyorum. Ya da tamamen laptop + monitör mü yapmalıyım?

Çok seyahat eden biri değilseniz masaüstü toplamak daha mantıklı ve uygun.

masaustu bilgisayarin yeterli bence, ben olsam satmazdim.

Şahsi fikrim eğer gezmeyi seven, dışarıda çalışmayı seven biriyseniz laptop + monitör.
Evde çalışmayı seven biriyseniz Kasa Bilgisayarınızı upgrade etmeniz olur.
Ki şahsen iki bilgisayarınız da gayet yeterli fakat yeterli gelmiyor diyorsanız upgrade etmenizi tavsiye ederim.

Geri
Yukarı