Oyun Geliştirme

Daha fazla  
Merhaba sevgili arkadaşlar, abiler, ablalar;
Burada paylaşacağım ilk yazı olduğu için size kendimi tanıtmak istiyorum ben Hüseyin alp altınok 22 yaşındayım bilgisayar mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim. Çoğumuzun da olduğu gibi küçük yaştan oyun oynamaya başladım o zamanlarda da oyun yapma gibi bir alışkanlığım vardı hayal ürünü şeyler yapıp arkadaşlarla oynardık. Yaş ilerleyince bunu iş olarak yapmak istedim ve mühendisliğe yöneldim. Kendimi geliştirmek için tek başıma yapabileceğim oyunlarla başladım tabii tahmin edebileceğiniz üzere bunlar büyük PC oyunları olamazdı o yüzden mobil oyunla başladım. Mobil oyunda klasik Hyper-casual oyun füryasında kalma gibi bir niyetim hiçbir zaman yoktu amacım hep büyük oyunlar yapmaktı mobil oyunları basamak olarak görüp kendimi geliştirmeye çalıştım. Şimdi gelelim asıl konumuza bu büyük oyunları yapma zamanı geldi. Ülkemizdede pek PC oyunu yönünde ilerleme görülmüyor mobilde başarılı şirketlerimiz var PC de böyle büyük oyun yapan firma bir elin parmağını geçmez bunun sebebi yetenekli çalışkan kişilerin olmaması mı? Kesinlikle hayır bütçenin olmaması. Mütevazı bir ekip kurdum senaryosu üzerinde uzunca mesai harcadım güvendiğim bir hikaye çıkardım diğer arkadaşlarda beğenince ve oyuna inanınca bu işi yapmaya karar verdik. Gelişmeleri buradan sizlere aktaracağım sizden ricam eleştirilerinizi esirgememeniz ve sürecin ilerleyen kısımlarında yanımızda olmanız. Zaman ayırıp okuduğunuz için hepinize teşekkür ederim bir daha ki yazıma kadar sağlacakla kalın.

Burada paylaşacağım ilk yazı olduğu için size kendimi tanıtmak istiyorum ben Hüseyin alp altınok 22 yaşındayım bilgisayar mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim. Çoğumuzun da olduğu gibi küçük yaştan oyun oynamaya başladım o zamanlarda da oyun yapma gibi bir alışkanlığım vardı hayal ürünü şeyler yapıp arkadaşlarla oynardık. Yaş ilerleyince bunu iş olarak yapmak istedim ve mühendisliğe yöneldim. Kendimi geliştirmek için tek başıma yapabileceğim oyunlarla başladım tabii tahmin edebileceğiniz üzere bunlar büyük PC oyunları olamazdı o yüzden mobil oyunla başladım. Mobil oyunda klasik Hyper-casual oyun füryasında kalma gibi bir niyetim hiçbir zaman yoktu amacım hep büyük oyunlar yapmaktı mobil oyunları basamak olarak görüp kendimi geliştirmeye çalıştım. Şimdi gelelim asıl konumuza bu büyük oyunları yapma zamanı geldi. Ülkemizdede pek PC oyunu yönünde ilerleme görülmüyor mobilde başarılı şirketlerimiz var PC de böyle büyük oyun yapan firma bir elin parmağını geçmez bunun sebebi yetenekli çalışkan kişilerin olmaması mı? Kesinlikle hayır bütçenin olmaması. Mütevazı bir ekip kurdum senaryosu üzerinde uzunca mesai harcadım güvendiğim bir hikaye çıkardım diğer arkadaşlarda beğenince ve oyuna inanınca bu işi yapmaya karar verdik. Gelişmeleri buradan sizlere aktaracağım sizden ricam eleştirilerinizi esirgememeniz ve sürecin ilerleyen kısımlarında yanımızda olmanız. Zaman ayırıp okuduğunuz için hepinize teşekkür ederim bir daha ki yazıma kadar sağlacakla kalın.
Umarım Türkiye adına çok iyi oyunlar geliştirirsiniz. Başarılar.

Öncelikle başarılar dilerim oyun geliştirme işi çok zahmetli bir iştir bunun farkındasınızdır zaten ancak naçizane önerim işi bir anda devasa seviyeye çıkarmak yerine daha orta üst seviyeden başlamanız çünkü iş yükü artıkça takım arkadaşlarınıznın moreli düşebilir ama siz ne yaptığınızın zaten farkındasınızdır umarım başarılı olursunuz ve ülkemize iyi bir marka kazandırırsınız.

Burada paylaşacağım ilk yazı olduğu için size kendimi tanıtmak istiyorum ben Hüseyin alp altınok 22 yaşındayım bilgisayar mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim. Çoğumuzun da olduğu gibi küçük yaştan oyun oynamaya başladım o zamanlarda da oyun yapma gibi bir alışkanlığım vardı hayal ürünü şeyler yapıp arkadaşlarla oynardık. Yaş ilerleyince bunu iş olarak yapmak istedim ve mühendisliğe yöneldim. Kendimi geliştirmek için tek başıma yapabileceğim oyunlarla başladım tabii tahmin edebileceğiniz üzere bunlar büyük PC oyunları olamazdı o yüzden mobil oyunla başladım. Mobil oyunda klasik Hyper-casual oyun füryasında kalma gibi bir niyetim hiçbir zaman yoktu amacım hep büyük oyunlar yapmaktı mobil oyunları basamak olarak görüp kendimi geliştirmeye çalıştım. Şimdi gelelim asıl konumuza bu büyük oyunları yapma zamanı geldi. Ülkemizdede pek PC oyunu yönünde ilerleme görülmüyor mobilde başarılı şirketlerimiz var PC de böyle büyük oyun yapan firma bir elin parmağını geçmez bunun sebebi yetenekli çalışkan kişilerin olmaması mı? Kesinlikle hayır bütçenin olmaması. Mütevazı bir ekip kurdum senaryosu üzerinde uzunca mesai harcadım güvendiğim bir hikaye çıkardım diğer arkadaşlarda beğenince ve oyuna inanınca bu işi yapmaya karar verdik. Gelişmeleri buradan sizlere aktaracağım sizden ricam eleştirilerinizi esirgememeniz ve sürecin ilerleyen kısımlarında yanımızda olmanız. Zaman ayırıp okuduğunuz için hepinize teşekkür ederim bir daha ki yazıma kadar sağlıcakla kalın.

Umarım başarılı bir şekilde bu sektörün basamaklarını tırmanırsın. Daha dün çok bilge bir büyüğüm bana bir tavsiye verdi ben de sana vereyim yoldaş. Uzun bir yazı yazarken minik paragraflara bölersen daha fazla kişinin ilgisini metne korursun. Böyle uzun görünce insanlar okumaya erinebilirler.

Geri
Yukarı