Orta çağ temalı oyun geliştirme

Daha fazla  
Herkese merhaba, ben Hüseyin alp Altınok. Geçen hafta bir oyun projesine başlama kararı aldığımdan, mütevazı bir ekip oluşturduğumdan ve kendimden bahsetmiştim. İlginiz için teşekkür ederim çok güzel geri dönüşler yapmıştınız. Ben de sizi habersiz bırakmak istemedim ve sorduğunuz sorulara cevap niteliğinde bu yazıyı paylaşacağım.

Büyük bir oyuna başlamayın zorlu bir süreç daha gerçekçi oyunlara yönelin diyenler olmuştu. İyi niyetlerinden dediklerini biliyorum ama sorun da şu kimse büyük oyun hedeflemiyor küçük oyun furyasında akıp gidiyoruz ülke olarak. Ben en iyisi size oyundan bahsedeyim oyunumuzda hikayeyi işlediğimiz farklı ırkların ve bölgelerin olduğu Orta Çağ temalı ama epik bir dünya. Bol bol savaşın olduğu ana karakterin kılıç ile başlayıp ilerleyen süreçte büyüler yapabildiği farklı silah çeşitlerinin olması ve bu silahlara bağlı büyüler yapabildiği macera dolu bir proje. Dikkat ettğimiz şeyler sınırlarımızı bilmek ve herkesin oynayabileceği bir oyun olmasını sağlamak malum ülkemizde herkesin iyi PC'leri yok. Ekibimiz 10 kişi ve bu dediklerimin bilincinde olan insanlar GTA 5 yapacak halimiz yok, aşırı büyük açık dünya yapmayacağız ama serbestçe gezebileceğiniz çok çeşitli düşmanların olduğu biraz açayım burayı haydutlar, hayvanlar, epik canlılar, alfalar ve hikayede işlediğimiz 5 tane boss çeşitli combat mekanikleri realistic bir oyun.

İlginiz için tekrardan teşekkür ediyorum ve ilerleyen süreçte size oyundan görseller paylaşmak istiyorum o zamana kadar sağlacakla kalın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hazır parçalar kullanarak haritayı büyütebilirsiniz. Küçük olmasındansa boş olmasını tercih ederim haritanın. Oyun 1. Şahısmı 3. Şahısmı olacak?

Hazır parçalar kullanarak haritayı büyütebilirsiniz. Küçük olmasındansa boş olmasını tercih ederim haritanın. Oyun 1. Şahısmı 3. Şahısmı olacak?
Yalnız tüm dünyanın şu anda en sevmediği şey büyük dünya olup boş olması. Siz tam tersini istemişsiniz. Afedersin ama boş yolda at koşturmaktan ne anlıyorsunuz ki?

Yeni konular

Geri
Yukarı