Oyun harici kartla çalışmıyor

AexZeM

Decapat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartı 1: NVIDIA GeForce GTX 1650
Ekran Kartı 2: Intel(R) UHD Graphics
İşlemci: Intel® Core™ i5-10200H
Ram: 16GB (8+8)
Depolama: 750GB (250+500)
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar selam.

Ben bir tane oyun oynuyorum ve oyun kendi kendine direkt benim ikinci ekran kartım olan Intel HD Graphics'i seçiyor ama NVIDIA GTX'i seçmiyor. Bu durumu nasıl düzeltebilirim?

Windows ayarları sistem monitör sonra grafikler sonra oyuna tıklayıp seçenekler sonra yüksek performans. Veya NVIDIA kendi sürücü ayarlarından yapabilirsiniz. Ayrıca uygulama ve oyunların hangi ekran kartında çalıştığını gösteren bir program vardı. NVIDIA ekran kartı sürücüsünde onu da açıp takip edebilirsiniz.

nvidia denetim masasından program ayarları oradan oyunu seçip yüksek performanslı nvidia işlemcisini seçip dener misin?
Nasıl seçeceğimi bilmiyorum
Windows ayarları sistem monitör sonra grafikler sonra oyuna tıklayıp seçenekler sonra yüksek performans. Veya NVIDIA kendi sürücü ayarlarından yapabilirsiniz.
onu önceden yaptım bir değişiklik olmadı

Arkadaşlar selam.

Ben bir tane oyun oynuyorum ve oyun kendi kendine direkt benim ikinci ekran kartım olan Intel HD Graphics'i seçiyor ama NVIDIA GTX'i seçmiyor. Bu durumu nasıl düzeltebilirim?

Hocam oyuna sağ tıklayıp "grafik işlemci ile çalıştır" kısmından yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi seçeneğine basın.

Hocam oyuna sağ tıklayıp "grafik işlemci ile çalıştır" kısmından yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi seçeneğine basın.

Oyuna sağ tıklayıp mı? Öyle bir seçenek yok.
1648052859426.png

Geri
Yukarı