Harici diske oyun kurmak

İşletim sistemi
Windows 10

Tuhi

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar direk konuya gireyim benim pcim de az depolama alanı var ondan oyunları taşınabilir diske (hard diske) kurmayı planlıyorum USB 3.0 girişli bir sorun yaşar mıyım? Daha önce laptop da denemiştim fakat harici diski çıkarıp geri taktığımda oyun çalışmamışdı şimdiden teşekkürler.

Öncelikle merhabalar direk konuya gireyim benim pcim de az depolama alanı var ondan oyunları taşınabilir diske (hard diske) kurmayı planlıyorum USB 3.0 girişli bir sorun yaşar mıyım? Daha önce laptop da denemiştim fakat harici diski çıkarıp geri taktığımda oyun çalışmamışdı şimdiden teşekkürler.

Kurabilirsin. Hard diski çıkarırsan oyun çalışmaz zaten.

Benim 300 GB taşınabilir HDD'm vardı ve çoğu oyunu ona kurdum.Tek sıkıntısı hızları düşük olduğundan bazen oyun geç açılıyor bazen de kaplamalar filan geç yükleniyordu.

Merhabalar. Taşınabilir harici HDD içerisine oyun kurmayı bende denemiştim. 1 TB WD Elements modeline sahibim. USB 3.0 bağlantısı ile oyun kurup denedim. Metro Exodus oyununu hem harici HDD üzerine sonrasında ise SSD üzerine kurup denedim. Harici HDD üzerinde 10 kat bekleme süresi vardı, kaplamaların birazcık daha geç yüklenmesi ve birazda FPS drop sorunu oluştu. Sırf o bekleme süresi bile beni bu işten vazgeçirmeye ikna etmişti açıkçası. Fakat siz deneyin belki sizin işinizi görecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı