Steam Oyun hediye edilmiyor

5 liraya oyun aldırmıyor artık Steam nasıl dandik olur bilemem deneyin bakalım. Önce bilet açıp nasıl sonuçlanacağını bakın.
İletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz. Hesabınıza bakınca genel bir hediye satın alma kısıtlaması olduğunu gördüm.

Hediye almak için cüzdan bakiyeniz yerine doğrudan bir ödeme yöntemi kullanmanız durumunda hediye alabilir ve bir arkadaşınıza gönderebilirsiniz. Kendi hesabınız için yapacağınız satın alımlarda cüzdan bakiyenizi kullanmakta özgürsünüz.

Steam Destek bu kısıtlamayı kaldıramaz.

şöyle bir şey daha denmiş acaba dediğiniz gibi aldığım oyun kadar atmaya değer mi?

Öyle bir şey mi varmış, ben arkadaşıma 20ye yakın oyun atmışımdır ama ondan 5 oyun anca gelmiştir.
Oyun sayısına göre değil ücretine göre. 100₺ oyun gönderdiysen o kadar satın alım yapılmalıymış yani hediye ve satın alım ücretleri dengede olacakmış. Sadece hediyeler dağıtmaya izin vermiyormuş ticari hesap gibi kullanmasınlar diye.

Oyun sayısına göre değil ücretine göre. 100₺ oyun gönderdiysen o kadar satın alım yapılmalıymış yani hediye ve satın alım ücretleri dengede olacakmış. Sadece hediyeler dağıtmaya izin vermiyormuş ticari hesap gibi kullanmasınlar diye.
Şimdi kafama oturdu olay, teşekkür ederim hocam.

Her gün yeni bir bilgi.

İletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz. Hesabınıza bakınca genel bir hediye satın alma kısıtlaması olduğunu gördüm.

Hediye almak için cüzdan bakiyeniz yerine doğrudan bir ödeme yöntemi kullanmanız durumunda hediye alabilir ve bir arkadaşınıza gönderebilirsiniz. Kendi hesabınız için yapacağınız satın alımlarda cüzdan bakiyenizi kullanmakta özgürsünüz.

Steam destek bu kısıtlamayı kaldıramaz.

Şöyle bir şey daha denmiş acaba dediğiniz gibi aldığım oyun kadar atmaya değer mi?

İstersen bakiyendeki parayla tek oyun al onu kredi kartına iade et oradan hediye al (bakiye ile aldığın oyun kredi kartına iade ediliyor mu bilmiyorum)

hocam steam destek bunu çözemez falan diyor denesem mi dediğniizi

Arkadaşlar benim bir yan hesabım var ve zamanında gayet güzel oyun hediye ediyordum böyle 1-2 Aralıklarla hatta daha geçen sanırsam 1-1, 5 hafta oldu. 1-1. 5 hafta önce çok güzel bir şekilde oyunumu hediye ettim fakat şimdi bir oyun daha hediye ederken hata veriyor, Steam destekle iletişime geçin diyor. Geçtiğimde ise Steam destek "bu hesapta Steam hesaplarının ticari amaçla kullanılması durumuyla eşleşen hediye gönderme aktivitesi saptadık." böyle cevap veriyor. Bir çözüm var mıdır?
Hediye bani yemissin. Hediye bani acilani daha görmedim. Yan hesabindaki parayi itemlera dönüstürüp takas edebilirsin ama bunu yaparken ana hesabindan degersiz bir seyle takas etki, hediye olarak görünmesin.

Yeni konular

Geri
Yukarı