Oyun Hesaplarının Güvenliği Nasıl Sağlanır?

GHOST.BDD

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RYZEN 5 3600 / MSI CORE FROZR L / 16GB 3000MHZ RAM /GIGABYTE EAGLE RTX 4060 8GB / DARK GUARDIAN KASA / WD BLUE SN570 500GB M.2 SSD+ WD BLUE 500GB SATA SS / MSI MAG A600DN 600W 80+ PSU
Merhaba şu 2-3 gündür hesaplarıma sürekli Ruslar giriş yapmaya çalışıyor, hiçbir şekilde kod vermememe rağmen LoL ve Supercell ID'lerim gitti.

İsterseniz bitwarden kullanın. Karnaşık oto şifreler oluşturun ve sonraki şifre değişikliklerinde bunları yapın. Böylece daha zor bulunur. Bu olay bana da başta saçma geliyordu ama son bir haftadır işime yaradı. Benim de gaijin hesabına giriş yapılıyordu. Böyle karmaşık şifre oluşturdum başka da bildirim gelmedi.

Kanka benimkini de Ruslar çaldıydı geri aldım içinden bir tane uygulama bağlamışlar onun sayesinde alıyorlar sanırım. Bir de Google hesapların hala sendeyse onu da alacaklar. Telefon doğrulaması ekle. Virüsü silmişsindir umarım. Bu arada ben Valorant hesabımı geri alınca rankının gümüş 3'ten bronz 1'e düştüğünü, silahı tutan elin sol el olduğunu gördüm. Utanmazlar bir de hesapla oyun oynuyorlar Duo girmişler bir de. :D

Kanka benimkini de Ruslar çaldıydı geri aldım içinden bir tane uygulama bağlamışlar onun sayesinde alıyorlar sanırım. Bir de Google hesapların hala sendeyse onu da alacaklar. Telefon doğrulaması ekle. Virüsü silmişsindir umarım. Bu arada ben Valorant hesabımı geri alınca rankının gümüş 3'ten bronz 1'e düştüğünü, silahı tutan elin sol el olduğunu gördüm. Utanmazlar bir de hesapla oyun oynuyorlar Duo girmişler bir de. :D

Dostum normalde 2 doğrulamalı faktör açık.

2 aşamalı doğrulama şu an en etken olarak.

Abi açık zaten kod geliyor ve ben kodu vermeden hesap gidiyor. Google'da da giriş yok.

Abi açık zaten kod geliyor ve ben kodu vermeden hesap gidiyor. Google'da da giriş yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
İki aşamalı doğrulama diye tutturuyorlar ancak hackerlar nasılsa bunu aşıyor, bir arkadaşımın da başına Steam'de aynı şey gelmişti.
Yapmanız gereken şeyler: tüm kullandığınız cihazlarınızı Anti-Virüs (tercihen Kaspersky) ile taratın mümkünse temiz format atın, ardından mail şifrelerinizden başlayarak tüm şifrelerinizi değiştirin, hesaplarınıza bağlı uygulamalar varsa bulun ve silin.

Mail adreslerinizi değiştirin bence. Güvenmediğniiz sitelere kaydolmak içinde bir email hesabı açın onu kullanın

Son düzenleme:
1- E-Posta adreslerinizin kurtarma postalarını birbirleriyle bağlayın, korumak için pek bir şey yapmanıza gerek yok diyebilirim size. Sonuçta güvenliği arttırmak için gözünüze gözünüze sokulan 2 Adımlı doğrulama yöntemleri boşa yok.

2- Tıkladığınız linklere değil, tıkladığınız linklerde ne yaptığınıza dikkat edin. Bir tıklamayla hesabınız çalınamaz, tabii hesabınızdaki biri şifrenizi değiştirmek için size mail atarsa? Artık orası tuhaf bir kapı.
Örnek: Bir mail aldınız, maildeki linke tıkladınız ve güzel bir site gözünüzün önünde. Gayet güzel çalışıyor, siz de orijinal bir site olduğunu düşünüp. AAA, ben oturumumu kapatmış mıyım? Dediğinizde problemler başlıyor.

3- Şifrelerinizi unutuyorsanız bilgisayarınız yerine telefonunuzda bir not defterine şifrelerinizi kayıt edin. Uğraşılarak yapılmış virüslerde tüm verileriniz çekilebilir, bu virüsü nasıl yiyebilirsiniz bilmiyorum. Hayatımda hiç bilgisayarımı patates edecek virüsler yemedim.

4- Hesaplarınızdaki mailleri/giriş aktivitelerini/oturumu açık kullanıcıları her zaman takip edin.
Bilinmeyen bir dilde veya bilinmeyen bir yerden gelen doğrulama kodları sizi deneyen insanlar olduğuna işarettir. Onların elinde sizin küçük bilgileriniz olduğunu bilin, bu yüzden buna göre güvenliğinizi sağlayın.

EDIT:
5- Bilmediğiniz bir yerde oturum açarken tempmailler kullanın.

Geri
Yukarı