Oyun hikayesi oluştumak için öneriler

CanVolteX

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İŞLEMCİ: 11. nesil İNTEL i5
RAM: 16gb DDR4
EKRAN KARTI: RTX3050 Tİ
ASUS TUF GAMİNG F15
Meslek
öğrenci
Merhaba. Undertale tarzında bir oyun yapıyorum. Hikaye uyduramadım. Hikaye bulursanız yazabilirsiniz :)

Hocam aklıma bir fikir geldi ama garip gelebilir.

Ana karakter terk edilmiş bir laboratuvar(ya da benzer bir yer) keşfeder ve gitme kararı alır. Birkaç kişiyle giderler ve bir süre sonra ana karakter ölür diğer 2. kişi olarak devam eder (oyuncu) ve son kişi kalana kadar bu döngü sürer her karakterin kendine göre bir sebebi ve motivasyonu vardır biraz Undertale havası ve belki biraz da analog korku kısımlarıyla iyi bir oyun olabilir gibi. Oyunu yaptığınızda oynamayı dört gözle bekliyorum.

Hikaye odaklı bir oyun yapıyorsan, tüm oyunun buna hizmet etmesi gerek. Ve başka birinin önereceği fikir ile bunu yapman çok daha zor olur diye düşünüyorum.

Hocam sadece önerin. Tam aynısı olmayabilir.

Hocam sadece önerin. Tam aynısı olmayabilir.
Oyun hakkında bir şey bilmeden fikir veremeyiz. Sizin geliştirdiğiniz mekanikler, hikayeye hizmet etmeli. Örneğin hikaye askeri bir ortamda geçiyorsa, karakteriniz asker veya benzeri biriyse, karakterin aksiyon içine girdiği mekaniklere ihtiyacınız olur.

Oyun hakkında bir şey bilmeden fikir veremeyiz. Sizin geliştirdiğiniz mekanikler, hikayeye hizmet etmeli. Örneğin hikaye askeri bir ortamda geçiyorsa, karakteriniz asker veya benzeri biriyse, karakterin aksiyon içine girdiği mekaniklere ihtiyacınız olur.

Undertale tarzı bir oyun olacak hocam. Yerin altında geçer herhalde. Bir cisim olur ve sürekli onun üstüne gelen cisimler olur. Onlardan kaçmaya çalışırız.

Geri
Yukarı