Oyun için 1TB M.2 SSD önerisi

Bütçe
1000TL
Anladım PCI-e 3.0 olan PNY SSD'yi alabilirsiniz.
Tabi bana kalırsa almışken PCI-e 4.0 ve 2 TB olan modelinden alırdım.
Hocam 2TB ucuz SSD önerebilir misiniz bunun gibi ? Konunun dışına çıkmış olmayız bence. Gen4'ün bir faydası olmaz çünkü zaten 4GB'ın üstüne çıkmaz. Çok ısınsın istemiyorum.

Hocam 2TB ucuz SSD önerebilir misiniz bunun gibi? Konunun dışına çıkmış olmayız bence. Gen4'ün bir faydası olmaz çünkü zaten 4 GB'ın üstüne çıkmaz. Çok ısınsın istemiyorum.

Hocam 2TB M.2 SSD'lerde 3.0 4.0 arasında çok fiyat farkı olmuyor
Gördüğünüz gibi arada 100 TL gibi bir fark var onun için PCI-e 3.0 almaya değmez bütçeniz varsa.
Bunu almanız en iyi seçimdir.

Hocam 2TB M.2 SSD'lerde 3.0 4.0 arasında çok fiyat farkı olmuyor
Gördüğünüz gibi arada 100 TL gibi bir fark var onun için PCI-e 3.0 almaya değmez bütçeniz varsa.
Bunu almanız en iyi seçimdir.
Teşekkürler hocam fazla oyunum var ve en az 5 yıl kullanacağım ondan dolayı bol bol depolamaya ihtiyacım var. Bu ürünlerden hangisi daha sağlamdır ? Silicon Power'ın hızları tam istediğim gibi bu arada. Gen4'e gerek yok çünkü ısınsın istemiyorum. Bir de hepsiburadada çok artıyor Gen4 PNY SSD nin fiyatı.

Teşekkürler hocam fazla oyunum var ve en az 5 yıl kullanacağım ondan dolayı bol bol depolamaya ihtiyacım var. Bu ürünlerden hangisi daha sağlamdır? Silicon Power'ın hızları tam istediğim gibi bu arada. Gen4'e gerek yok çünkü ısınsın istemiyorum. Bir de Hepsiburada'da çok artıyor gen4 PNY SSD'nin fiyatı.

Yani ileride yeni bir sisteme illaki geçeceksiniz ve 5 yıl kadar SSD'yi kullanmak istiyorsunuz sistemi 4-5 kullanmaya devam edecekseniz direk Silicon Power'ı alın ama ileride sistemi değiştiririm diyorsanız PNY alın seçim sizin.

Yani ileride yeni bir sisteme illaki geçeceksiniz ve 5 yıl kadar SSD'yi kullanmak istiyorsunuz sistemi 4-5 kullanmaya devam edecekseniz direk Silicon Power'ı alın ama ileride sistemi değiştiririm diyorsanız PNY alın seçim sizin.
4 yıl kesin çünkü alırken çok pahalıydı sistem dolar da arttı sahip çıkmak gerek. 2TB SSD'yi temel amacım Game Pass arşivi olarak kullanmak ve Steamde de çok oyunum var. İnş ben alana kadar bitmez çünkü daha çok çok zaman var yaklaşık 6 ay gibi. Önerilerin için çok teşekkür ederim.
4 yıl kesin çünkü alırken çok pahalıydı sistem dolar da arttı sahip çıkmak gerek. 2TB SSD'yi temel amacım Game Pass arşivi olarak kullanmak ve Steamde de çok oyunum var. İnş ben alana kadar bitmez çünkü daha çok çok zaman var yaklaşık 6 ay gibi. Önerilerin için çok teşekkür ederim.
Silicon Power'ın 1TB UD70 modeli de iş görür mü ? O da sağlam mıdır ?

Son düzenleme:
Ben PNY CS3040 1TB olan modelini sipariş ettim, şu an kargoda gün içerisinde teslim edecekler. İstersen hız testleri ve sıcaklıklarını paylaşabilirim. Çünkü bu model hakkında çok bilgi bulamamıştım. (indirimde 960 TL'ye aldım)

Ben PNY CS3040 1TB olan modelini sipariş ettim, şu an kargoda gün içerisinde teslim edecekler. İstersen hız testleri ve sıcaklıklarını paylaşabilirim. Çünkü bu model hakkında çok bilgi bulamamıştım. (indirimde 960 TL'ye aldım)
İyiymiş. Paylaşırsanız memnun olurum. Ama ben Gen4 düşünmüyorum.

Gen3 destekli benim anakart, gen4 maalesef yok. Benim bu SSD'yi tercih etme sebebim; mesela normal gen3 3500 okuma 2500 civarı yazma alsaydım eğer, zaten hızı tam olarak alamiyacaktım. Mesela 3500 yerine 2900, 2500 yerine 2000 gibi hız değerleri alacaktım. Bu SSD verebildiği kadar hızı verdiği için tahminimce 3500 okuma 3500 yazma gibi bir hız değeri verecektir. Yani demek istediğim bence alabilirsen gen4 al, verebildiği kadar hızı vereceği için daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. Gelince göreceğim bakalım nasıl değerler verecek.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı