Oyun için 2500 TL'ye Sistem Önerisi

SSD ve HD7970.

TOPLAM :​
2.111,70 TL​
KDV (%18) :​
380,11​
NAKİT / HAVALE (TL) : 2.491,80 TL

Şimdi girdim. Teşekkürler arkadaşlar. Başlarda forumun ölü olduğunu düşündüm, şöyle ufaktan bir göz atmayla üye olunca anladım. Ben şuan hiç birşey yapmadım arkadaşlar Vatan Bilgisayar'a gidip sadece bilgi aldım.

Şimdi 1-2 sorum var izin verirseniz:

1-Ben bu PC'yi Teknosa'dan 2+1 yıl garantiyle aldım. Garantini süresini parayla artırdım. 1600 TL civarına almıştım. Şimdi satayım mı 1200'den bunu? 1200'den hemen alınır diye düşünüyorum. 9 aydır Kullanımda PC 1 kere formatladım.
2-Şimdi sizin önerdiğiniz sistemler çok hoşuma gitti onları nasıl sipariş eder nasıl kendim monte ederim? Ya da bir bilgisayarcıya mı götüreyim 50 TL karşılığında monte etsin ?
3-O SSD'li sistemde piyasanın en çok sistemi zorlayan oyunu olan Metro 2033'de kendi fikrim kadarıyla 40 FPS'yi geçemem. 16AA falan neyse herşeyiyle açık olan oyunda doğru mudur ? Zaten 40 FPS'yide geçeni de görmedim şu ana kadar Benchmark testleriyle.
4- 2x4 GB = 8 GB RAM önermişsiniz o nasıl birşey? 2 tane 4 GB'lık RAM birşelip 8'lik mi oluyor? Tek 8'likten farkı var mıdır ?

Sorularım bu kadar herkeze teşekkürler ilginiz için

Son düzenleyen: Moderatör:
1-Satabilir misiniz bilmiyorum ama satarsanız çok iyi olur donanımları birbirine uyumlu toplanan özgün sistemler her zaman firmaların topladığından iyidir.
2-Zaten arkadaşların önerdiği sistemler test edip, montelenip öyle gönderiliyor kargo ile. Sadece içinde Linux işletim sistemi kuruluyor.
3-Arkadaşların bence oluşturduğu sistemlerde şu anda herhangi bir performans düşüklüğü hiç yaşamazsın.
4-Bu bellekler kullanıcılarına gayet iyi performans verir. Yüksek performans ve stabilite deneyimini sunar. Corsair bellekler yüksek performans ve standart vermektedir. Tek 8 gb'lık RAM değildir.

1-Satmanı öneriyorum. En azından satılık ilanı aç.
2-İnternetten alırsan montaj istersin ya da Vatan Bilgisayar'dan alırsan orada montaj yapıyorlar.
3-Metro 2033 konsol çıkışlı olduğu için en iyi sistemde bile FPS düşüklüğü olacaktır.
4-2*4 GB'lık Ram'lerden alırsan çift kanal mimarisini bozmamış olursun. Tek 8 GB alırsanda sorun olmaz ,PC çalışır. Fakat Ram'lerden biri bozuldumu , birini garantiye gönderirsin diğer 4 GB'lığı kullanırsın.

Teşekkürler arkadaşlar. Eğer orta sınıf sistem arayan arkadaşlarınız varsa adil fiyata satabilirim. 1200 diye düşünüyorum çok iyi fiyat bana göre. Birde Linux nasıl ya ? Win. 7 kullanırım ben normalde o olaya da açıklık getirebilir misiniz ?

Yahu sistemi montaj yaptırırsan orjinal Windows 7 olmadan, adamlar bedava olan Linux kurup gönderiyorlar. Sen isteğine göre Windows 7 kuruyorsun ki neredeyse herkes böyle yapıyor.

Teşekkürler arkadaşlar. Eğer orta sınıf sistem arayan arkadaşlarınız varsa adil fiyata satabilirim. 1200 diye düşünüyorum çok iyi fiyat bana göre. Birde Linux nasıl ya ? Win. 7 kullanırım ben normalde o olayada açıklık getirebilir misiniz ?

Bu sistemi burada satman zor. DonanımHaber'de satabilirsin.

SSD ve HD7970.

2.111,70 TL​
380,11​
NAKİT / HAVALE (TL) : 2.491,80 TL

Kardeş kasadan kısıp AMD FX 8150 alamazmıyız? 8 çekirdekli pek farkı olmaz diyorsan öyle olsun. Birde HDD'yi 1 TB yapsak 2600'ü geçmese?

O zaman şöyle yapacaksın...

CPU:​
129 $ ( 235,04 TL)
ANAKART:​
103 $ ( 187,67 TL)
BELLEK - RAM:​
89 $ ( 162,16 TL)
HARD DISK:​
95 $ ( 173,09 TL)
EKRAN KARTI:​
495 $ ( 901,89 TL)
KASA:​
145 $ ( 264,19 TL)
DVD / Blue-ray:​
26 $ ( 47,37 TL)
HARD DISK - SSD:​
119 $ ( 216,82 TL)

2.188,22 TL​
393,88​
NAKİT / HAVALE (TL) : 2.582,10 TL

Bence çok çok müthiş bir sistem oldu.

Peki kasa oldu. Orada montajlandı, buraya geldi diyelim. Benim yapcağım tek şey Win. 7 kurmak değil mi ? Dvd okuyucu felan herşeyiyle birlikte gelecek di mi? Bu arada 311 TL diyor kasaya bütün sistemde tıklayınca yüksek fiyatlar geliyor bu pc toplamayla mı ucuzluyor ?
Bir de garanti işi nasıl oluyor bütün parçalar ayrı ayrı mı garantili? Gösterdiğin kasa çok toz alacak içine gibi. Arada açıp açıp temizlemem gerekicek sanırsam. Sıvı soğutmada ekliyebiliriz malum yaşadığım yer nemli ve sıcak

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı