Oyun için 400€ laptop önerisi

Bütçe
<400€

Frstghost

Hectopat
Makaleler
2
Normalde üniversite için bakıyorum ama oyunları kaldıran bir laptop çoğu şeyi kaldırır. Tabii RDR2, Horizon Zero Dawn, GTA, Cyberpunk, GoW gibi oyunlarına da oynarım. Almanya'dan satın alacağım.
Bilgisayarlardan çok fazla anlamadığım için buraya sorayım dedim. Normal grafiklerde 60-70 FPS kaldırsın yeter bana.
400€ ya kadar çıkabilirim düşünüyorum.
Ne tavsiye edersiniz? Şimdiden teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Normalde üniversite için bakıyorum ama oyunları kaldıran bir laptop çoğu şeyi kaldırır. Tabii RDR2, Horizon Zero Dawn, GTA, Cyberpunk, GoW gibi oyunlarına da oynarım. Almanya'dan satın alacağım.
Bilgisayarlardan çok fazla anlamadığım için buraya sorayım dedim. Normal grafiklerde 60-70 FPS kaldırsın yeter bana.
Hocam dürüst olmak gerekir ise o fiyata satılan laptoplar sizi üzer.
2.el bakın derim.

Hocam yurtdışında Gaming Laptoplar 700 euro'dan başlıyor. Bu oyunlar için sana minimum 3060ti Laptop lazım. Eur/TL için diyorsan minimum 1250 Euro lazım.

Almanya'da bile 400 Eur'a alacağınız laptop Cyberpunk'ı ucundan bile oynatmayacaktır. Oraya yazdığınız oyunları unutun. Minimum 700-750 eur fiyat belirlemeniz gerek.

Edit: 700-750 eurda kurtarmıyor.
En ucuz Monster:
Orta halli oynanabilir diyebilmek için:

Hocam dürüst olmak gerekir ise o fiyata satılan laptoplar sizi üzer.
2.el bakın derim.

Hocam yurtdışında Gaming Laptoplar 700 euro'dan başlıyor. Bu oyunlar için sana minimum 3060ti Laptop lazım. Eur/TL için diyorsan minimum 1250 Euro lazım.

400 € Almanya'dan alacak olsanda epey düşük kalıyor.

Almanya'da bile 400 Eur'a alacağınız laptop Cyberpunk'ı ucundan bile oynatmayacaktır. Oraya yazdığınız oyunları unutun. Minimum 700-750 eur fiyat belirlemeniz gerek.

Edit: 700-750 eurda kurtarmıyor.
En ucuz Monster:
Orta halli oynanabilir diyebilmek için:
Anladım, normalde hep konsoldan oynarım. Bir tane 10 yıllık laptop um var, o da bu yıl ekranı kırıldı. Hiç daha iyi bilgisayara ihtiyacım olmamıştı. Bütçeyi boşver. En az belirttiğim oyunlara girebilmem için nasıl bir sistem gerekli? Fazla girmiyorum zaten girdiğimde 50-60 FPS oynatsin yeter benim için. Yurtdışında, Türkiye de, ikinci el olsun fark etmez.

Anladım, normalde hep konsoldan oynarım. Bir tane 10 yıllık laptopum var, o da bu yıl ekranı kırıldı. Hiç daha iyi bilgisayara ihtiyacım olmamıştı. Bütçeyi boş ver. En az belirttiğim oyunlara girebilmem için nasıl bir sistem gerekli? Fazla girmiyorum zaten girdiğimde 50-60 FPS oynatsin yeter benim için. Yurt dışında, Türkiye de, ikinci el olsun fark etmez.

50-60 FPS'i minimum ayarlarda Cyberpunk oyununda görmek için en kötü RTX 3060 bakmanız gerek.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
RTX 3050 Ti ile bile en düşükte 40-50 FPS veriyor.
Amazon Almanya'da bulabildiğim en uygun fiyat 906 eur
Türkiye'de en uygun bulabildiğim fiyat:

Almanya'dan almak daha makul görünüyor. Bu arada 2.el alımı biraz risk işi. Mining yapılmış çok fazla RTX 3060 laptop var piyasada. Eylül 2022 sonrası 2.el bulabiliyorsanız anca öyle sağlam bulunabilir. Fakat fiyatlarda uygun olmayacaktır.

Dosya Ekleri

• IMG-20230125-WA0002.jpg
    IMG-20230125-WA0002.jpg
    85,8 KB · Görüntüleme: 20
@atar1993 Mining ne oluyor?
İkinci el bakıyordum bunun gibisi iş görür mü?

En düşük ayarlarda 30-40 FPS'leri görür bu laptop.
Ethereum Mining işlemi ekran kartının belleğini kullanarak coin kazma işi. Bu mining yapılan ekran kartları ve laptoplar her an bozulma ihtimali olan ve performans kaybı muhtemel olan elektronik ürünlerdir.

Geri
Yukarı