Oyun için 75 Hz monitör yeterli mi?

Bak dostum Hz dediğimiz şey yenileme hızıdır. Bulunan 1920x1080 tüm pixellerin renklerini değiştirme tepkileridir. Eğer Hz yüksekse ve gerekli FPS'i donanımın karışlayabiliyorsa çok daha akıcı bir görüntü alırsın.

FPS 800'e kadar çıkıyor oyuna girerken oyun içindeyken Dust 2 haritasında 120 - 200 - 300 FPS alıyorum oyun akıcı olsun yeterli :(

Ya bakın demek istediğim TV'den oynuyorum şu an yeterince akıcı değil monitöre geçince oyun akıcı olur mu?

FPS 800'e kadar çıkıyor oyuna girerken oyun içindeyken Dust 2 haritasında 120 - 200 - 300 FPS alıyorum oyun akıcı olsun yeterli :(
Alacağın monitör yeterlidir kardeşim.Ama ilerde örnek veriyorum 240HZ monitör alırsan ve FPS 100'lerde seyrederse kasıyormuş izlenimi yaratacak sana.Sen maksimum 144'hz de tut hedefini.

Ya bakın demek istediğim TV'den oynuyorum şu an yeterince akıcı değil monitöre geçince oyun akıcı olur mu?

Akıcı olur. TV'ler normal monitörlere göre hem gecikmeli input laglı çalışır hem de güzel bir görüntü elde etmezsin oyun için.(TV'nin modeline gore vs değişiyor tabii ki) alacağın monitörde sıkıntı çekmezsin.

İşi bende biliyorum bütçem yeterli değil 700 TL birikimim var babamda üstüne 600 TL falan koyup alacağız.

Dostum güle güle kullan o zaman :) ileride daha iyilerine sahip olursun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Akıcı olur. TV'ler normal monitörlere göre Hem Gecikmeli İnput laglı çalışır hem de güzel bir görüntü elde etmezsin oyun için.(TV'nin modeline gore vs değişiyor tabii ki) Alacağın monitörde sıkıntı çekmezsin

Dostum Güle güle kullan o zaman :) ileride daha iyilerine sahip olursun.

Hah işte almak istediğim cevap buydu :)

Hah işte almak istediğim cevap buydu :)

Yeni TV'lerde örnek verecek olursam: Samsung. Bu lag ve gecikmelerin önüne geçmişler. Ama eski nesil TV'lerde maalesef normal monitör hazzını vermiyor. Akıcı olur. Gönül rahatlığıyla alabilirsin. Güle güle kullan şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartla ne alakası var?

Bilgisayarına bakılırsa yeterlidir.

İşlemci yazmak istemistim kusura bakmayin hocam ayrica size bir sorum var 3060 Ti ve 10400F kullanıyorum, Dell 27" S2721DGF dusunuyordum fakat indirimi kacirdim Vatan da(1500TLindirimde) Dell S2421HGF modelini alsam bu sisteme darbogaz yasatir mi? o monitör İtopya'da satildigi için cekiniyordum.Sizin onerebileceginiz farkli monitorler varmidir max butce 2900.

İşlemci yazmak istemistim kusura bakmayin hocam ayrica size bir sorum var 3060 Ti ve 10400F kullanıyorum, Dell 27" S2721DGF dusunuyordum fakat indirimi kacirdim Vatan da(1500TLindirimde) Dell S2421HGF modelini alsam bu sisteme darbogaz yasatir mi? o monitör İtopya'da satildigi için cekiniyordum.Sizin onerebileceginiz farkli monitorler varmidir max butce 2900.
S2421HGF önermem, onun yerine S2422HG daha iyi olur.
Ekran kartınıza bakılırsa Philips 275E2FAE veya 275E1S ile gereksiz harcama yapmazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı