Oyun için ekipman önerisi

Adnan Karadağ

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, yakın zamanda topladığım PC için kolaylık olması ve uygun olduğu için Rampage fitment serisini aldım. Bu setin içinde bütün ekipmanlar vardı ancak oyunlardan istediğim zevki tam olarak alamadım. Sorun bende mi bilmiyorum ama bazı konularda ekipmanın çok önemli olduğunu oyun performansını etkilediğini söylediler. Rampage ürünlerinin çok kötü olduğunu duydum (aldıktan sonra)bu yüzden kafamda yeni ekipmanlar alma fikri oluştu.

Sizden birkaç soruya yanıt vermenizi isteyeceğim.

1. Kulaklık olarak BlackShark V2 almak istiyorum sizce alınır mı? (anakartım B550M Plus Wi-Fi 2. kulaklığım küçük olduğu için kulağımı çok ağrıtıyor)
2. Mouse olarak SteelSeries Razer gibi kaliteli markalardan bir öneriniz var mı? ( Rival 3 iyi diye duydum) başka öneriniz varsa açığım.
3. Klavye olarak mekanik olması oyunlarda etkiyi çok arttırır mı?( Klavye önerilerinizi bekliyorum)
Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar merhaba, yakın zamanda topladığım PC için kolaylık olması ve uygun olduğu için Rampage fitment serisini aldım. Bu setin içinde bütün ekipmanlar vardı ancak oyunlardan istediğim zevki tam olarak alamadım. Sorun bende mi bilmiyorum ama bazı konularda ekipmanın çok önemli olduğunu oyun performansını etkilediğini söylediler. Rampage ürünlerinin çok kötü olduğunu duydum (aldıktan sonra)bu yüzden kafamda yeni ekipmanlar alma fikri oluştu.

1. Kulaklık olarak BlackShark V2 almak istiyorum sizce alınır mı? (anakartım B550M Plus Wi-Fi 2. kulaklığım küçük olduğu için kulağımı çok ağrıtıyor)
2. Mouse olarak SteelSeries Razer gibi kaliteli markalardan bir öneriniz var mı? ( Rival 3 iyi diye duydum) başka öneriniz varsa açığım.
3. Klavye olarak mekanik olması oyunlarda etkiyi çok arttırır mı?( Klavye önerilerinizi bekliyorum)
1- Alınır.
2- Rival 3 çöp bir model, alınmaz.
3-Artırmaz diye biliyorum.

Bütçeniz nedir? Ona göre öneri yapalım. @JakerT4 hocam sizden de bir şeyler bekliyorum.

1. kulaklık olarak BlackShark V2 almak istiyorum sizce alınır mı? (anakartım B550M Plus Wi-Fi 2. kulaklığım küçük olduğu için kulağımı çok ağrıtıyor)
2. mouse olarak SteelSeries Razer gibi kaliteli markalardan bir öneriniz var mı? ( Rival 3 iyi diye duydum) başka öneriniz varsa açığım.
3. klavye olarak mekanik olması oyunlarda etkiyi çok arttırır mı?( klavye önerilerinizi bekliyorum)

Ilk olarak Razer BlackShark V2 alinir cok saglam bir kulaklık, ama ayrica bu donemde Razer Kraken Ultimate'ler de bayagi bir ucuzladi onlara da indirimdeyken bak derim.
Mouseyi Rival 3 degilde Razer deathadderv2 alabilirsin. Cok daha iyi olur veya Viper serisine de bakabilirsin.
Klavye olarak da SteelSeries'in Apex 3 veya Apex 3 TKL (ten keyless, yani numpad yok mouse icin alan sagliyor) alabilirsin. Mousepadi SteelSeries QCK serisinden alabilirsiniz. Ama sakin gidip fareyi SteelSeries'den almayin pismanliktir, hem pahali hem oyun icin degil. Mouse ve mouse pad cok onemlidir dikkat edin mouse pad secimide bayağı onemli.
Not: DeathAdder V2 piyasanin en saglamlarindandir.

1-mantıklı bir ürün. USB bağlantılı zaten. Anakartla veya onboard ses yongasıyla alakası yok.
2-ekipmanları aynı markadan tercih etmeye özen gösterin programları yığın olmasın. Deathadderlar güzel.
3-kağıt üstünde gecikmeleri daha az. Gerçekte anlaşılabilir bir fark oluşturmuyor.
(11ms gecikmeli Ornata Chroma'dan 1.7ms gecikmeli BlackWidow v3'e geçiş yaptım. Hiçbir farkları yok serilik açısından.)

Tek diyeceğim alacaksan en iyisini tek seferde al ve marka al SteelSeries beğeniyorsan kulaklık olarak Artics 5 önerebilirim.

Fiyati fazla gelmezse alabilirsin ama performans Razer'de Valorant gibi oyunlari oynuyorsan. SteelSeries sadece kafanda daha hafif durur onun disinda Razer BlackShark v2ve Kraken Ultimate'in kafa tutus hissiyatina icim gider durur. SteelSeries Arctis 5 de kullandim kafami guzel cevreleyemedi ama hafif iste, uzun sure kullanim icin Razer de uygun SteelSeries'de eger aklinda bir soru varsa.

1. kulaklık olarak BlackShark V2 almak istiyorum sizce alınır mı? (anakartım B550M Plus Wi-Fi 2. kulaklığım küçük olduğu için kulağımı çok ağrıtıyor)
2. mouse olarak SteelSeries Razer gibi kaliteli markalardan bir öneriniz var mı? ( Rival 3 iyi diye duydum) başka öneriniz varsa açığım.
3. klavye olarak mekanik olması oyunlarda etkiyi çok arttırır mı?( klavye önerilerinizi bekliyorum)

Rampage'den beklentilerim arasinda odundan oyma keyboard tuslari bile var söyleyeyim sana, gunluk icin degil belli zaten ama bilmeyenler icin insanlar oyun oynarken bunlari kullaniyor izlenimi veriyor. Aslinda boru gibi ekipmanlariyla masa uzerinde yer kaplamaktan baska bir şey yapmiyor, daha once klavyesini inceledim mouseunu kullandim 1 yil cok buyuk fark var.

Yeni konular

Geri
Yukarı