Oyun için F/P M.2 SSD veya SSD önerisi

Tahir5006

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Sistem bilgilerim aşağıda yazmaktadır.
Sistem bilgilerime göre F/P olarak önereceğiz M.2 SSD veya SSD önerileriniz nedir? Bir de gen3 gen4 farkı nasıl oluyor ve ana kartım bunu karşılıyor mu bilmiyorum...

Windows 10 Pro for workstations.
MSI B450M-A Pro Max II anakart.
Ryzen 5 5600 işlemci.
ASUS Dual 6600 8 GB ekran kartı.
16 GB G.Skill 3200 MHz RAM.
Bory 256 GB SSD, 500 GB hard disk,
DeepCool PF650 +80 güç kaynağı
Monitör olarak da ASUS TUF Gaming VG249Q3A 23.8 180Hz 1ms (DP HDMI mm) FreeSync 1920x1080 Fast IPS Gaming.
Kasa olarak huntkey 4 fanlı kasa.

Son düzenleyen: Moderatör:
GEN4 okuma yazma hızı daha yüksek ve daha performanslı eğer pc destekliyorsa oyun için gen4 daha iyi olacaktır.

Gen4 okuma yazma hızı daha yüksek ve daha performanslı eğer PC destekliyorsa oyun için Gen4 daha iyi olacaktır.

MSI B450M-A'da Gen4 desteği yok.

Bir de Gen3-Gen4 farkı nasıl oluyor ve anakartım bunu karşılıyor mu bilmiyorum...
Gen4 SSD'ler, Gen3'e göre aşağı yukarı 2 kat daha fazla veri okuma ve yazma hızına sahipler. Anakartın Gen4 desteği yok ancak bu takamayacağın anlamına gelmiyor, Gen4 SSD'yi de takabilirsin ancak Gen3 hızlarında kullanabilirsin.

Günlük kullanıcıysan ve sadece oyun oynayıp surfing yapıyorsan bu kadar yüksek hızlar senin için çok da bir anlam ifade etmiyor. Bu hızlar günlük kullanımın çok ötesinde hızlar.

Bütçen nedir?

bütçe olarak 1.5 ile 2k arası bütçem mevcut, günlük fps oyuncusuyum, başka bi amaçla kullanmıyorum bilgisayarı

Geri
Yukarı