Oyun için güncel sistem toplama

Cengzhan17

Kilopat
Daha fazla  
Genellikle Battlefield 1, Counter-Strike, Insurgency tarzı genelde FPS içerikli oyunlar oynuyorum. Intel mi AMD mi sistem toplamalıyım? Amacım bu oyunları oynamak render yapmayı düşünüyorum. Aslında kafama takılan FPS tarzı oyunlar oynamak için işlemci ön belleği yüksek işlemciler mi almalıyım? AMD tarfına baktığımda ön belleği 70 küsur MB'lara çıkan işlemciler var. Intel tarafında en fazla 30 küsur MB acaba hangi sistemi toplamalıyım?
2. sorum da elimde mekanik HDD var. Oyunlarda drop oluyor. Mekanik HDD yerine M.2'ye geçsem drop biter mi? Yoksa sistemimi komple mi değişmem lazım?
Sistem; Intel 7600K, GeForce GTX 1070, RAM tek slot 2400 MHz 16 GB, anakart ROG STRIX Z 270-E.
Sorularım için yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bundan 4 yıl once sorsaydiniz AMD fanboylari saldirirdi.
Artık günümüzde AMD ile Intel kafa kafaya giden firmalar. Oyun için hangisi butcenize yetiyorsa onu alıp geçin.

Tüm cevap atanlara teşekkür ediyorum. Gayet açıklayıcı oldu. Ön belleği yüksek işlemci online fps oyunlarında çokta önemli değil anladığım kadarıyla ve en azından 30 MB ı geçmem lazım. Amd deki 70 MB ön bellek olan işlemcilere para ödememe gerek yok gibi. Sistemime gelince i7-7700 K işlemci ve m2 bellek almayı düşünüyorum. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı