Oyun için 2500₺ sistem toplama

Burhanglrsoy

Centipat
Elimde R5 1600 AF işlemci var. 2500₺'de bütçem var. Kardeşime oyun bilgisayarı toplamayı düşünüyorum. Kasa için hangi parçaları tercih etmeliyim? Sıfır parçalar tercihim olur.

Hocam şuanki piyasada 0 pc toplamak biraz maaliyetli fakat 1900 liraya toplayan bazı kanallar var (vergi hariç)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hocam şu anki piyasada 0 PC toplamak biraz maaliyetli fakat 1900 liraya toplayan bazı kanallar var (vergi hariç)

En uygunlar bunlar 2. el için. Ama videodan sonra parçaların fiyatı artmış olabilir.

RAM olarak bunu almalısıın Samsung bellek kullanıyor bir de en ucuz bu.

Ekran kartı RX 580 veya 570 olabilir

diğer parçaları kendin ucuz veya eline uygun seçmelisin

Sadece ekran kartını ikinci el alabilirseniz güzel bir sistem toplanabilir. Sıfır alacaksanız da RX 550 ekran kartlı sistem dizebildim ben.

Ryzen 5 1600 AF kötü bir işlemci değil.
İşlemciyi kötülemedim zaten, çoğu parçayı sıfır alınca ekran kartına pek bir bütçe kalmıyor.

Sadece ekran kartını 2.el alabilirseniz böyle bir sistem çıkabilir.

Elimde R5 1600 AF işlemci var. 2500₺'de bütçem var. Kardeşime oyun bilgisayarı toplamayı düşünüyorum. Kasa için hangi parçaları tercih etmeliyim? Sıfır parçalar tercihim olur.

Hocam bütcenizle RAM ekran kartı ve anakart sıfır olarak alabilirsiniz. Ama PSU kasa ve SSD için biraz daha bütçe gerekiyor. Uzay montajı ya da eski bir kasaya kurarsanız 500W 80+ bir PSU ve 120 GB SSD ile 600 TL daha aşarak güzel bir sistem toplayabilirsiniz.
(ekran kartı rx580 4gb
anakart b450m
ram 8gb 3200mhz).

Geri
Yukarı