Oyun için hangi ekran kartı markasını tercih edilmeli?

Şu an CS:GO Valorant tarzı oyunlar oynuyorum ama tamamen mecbur olduğum için. Yeni sistem topladığımda GTA 5, Forza Horizon 4 ve güzel grafikli hikayeli oyunlar oynarım.

Bildiğim kadarıyla şubat ayında çıkacaklar yanlış mıyım?

Hikayeli oyunlarda RTX'in belki yararı olabilir ama çok düşük bir RTX seviyesi var 2060 da. 3050 Ti bekleyebilirsiniz. Bekleyemem derseniz iki seçenek de uyar size bütçenize göre alın.

4000 tl olarak çıktı diyelim.4000 tlye darboğaz yapmayacak bir sistem toplayabilir miyim?
Ekran kartının performansını bilemediğim için net konuşamıyorum fakat büyük ihtimalle toplanır, İ5 10400F besler gibi. İşlemci 1300 TL, anakart 700 TL , RAM'ler 600-700 TL, geri kalan parayla da kasa, güç kaynağı ve SSD alınabilir sanırım.

Ekran kartının performansını bilemediğim için net konuşamıyorum fakat büyük ihtimalle toplanır, i5 10400F besler gibi. İşlemci 1300 TL, anakart 700 TL, RAM'ler 600-700 TL, geri kalan parayla da kasa, güç kaynağı ve SSD alınabilir sanırım.

Moralinizi bozmak gibi olmasın ama işlemcinin fiyatı artmaz umarım. Çok alınan bir işlemci. Siz 1- 2 ay sonra falan toplayacağınız için fazladan bir 300 TL bulundurun derim. Türkiye burası ne olur nolmaz.
Peki sizce indirimli hazır sistem mi almalıyım? Yoksa şimdiden indirim kovalayıp ekran kartı hariç diğer parçaları alınır mı?

Eğer bütçen hazırsa al.

Moralinizi bozmak gibi olmasın ama işlemcinin fiyatı artmaz umarım. Çok alınan bir işlemci. Siz 1- 2 ay sonra falan toplayacağınız için fazladan bir 300 TL bulundurun derim. Türkiye burası ne olur nolmaz.
Olabilir, yakın zamanda 11. nesil İntel işlemciler de tanıtılacak sanırım, belki 11. nesil işlemci tercih edersiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı