Oyun için hangi iPhone alınmalı?

Quacking

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar ben öğrenciyim bir sınava gireceğim o yüzden derslerime ağırlık veriyorum, inşallah iyi de bir puan alırsam bir telefon alacağım. Tabi ki de bununda iPhone olmasını isterim sizce hangisini almalıyım, kaçak falan kapanır mı, önceliğim orijinal almak ama hafif oyunda oynuyorum PUBG Mobile gibi. Onun için de uygun bir telefon arıyorum sizce hangisini almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM sayısının az olması kötü olduğu anlamına gelmez çünkü iOS ve Android'lerin RAM kullanımı farklı.
Batarya ömrünün kısa olması doğru.
Dostum bahsettiğimiz şey genel kullanım değil. Bahsettiğimiz şey oyun. Bu yüzden Ram üzerinden değerlendirme yapıyoruz.
Ayrıca bir arkadaşımdan çok ısındığına dair şikayet almıştım. Sanırım önemli bir kriter.

Bütçeniz varsa minimum olarak iPhone 11 Pro almanızı öneriyorum eğer bütçeniz yoksa ve yine de iPhone almak isterseniz iPhone SE bakabilirsiniz fakat ekranı çok büyük değil. İlla iPhone şart değilse Android bakabilirsin.

Sadece oyun için iPhone alınmaz ama bütçen varsa 8+ ya da üstü almaya çalış, SE çok iyi bir işlemciye sahip ama ekranı çok küçük, ben yine de zevk alırım dersen alınır yine de ayrıca 90 FPS'den de ayrı kalacaksın ama sadece oyun için iPhone alırsan ASUS ROG 3 gibi bir nimetten de ayrı kalırsın, bu iş biraz bütçeye bakıyor desek daha doğru olur.

Geri
Yukarı