Oyun için hangi panel monitör?

Sound Track

Centipat
Yer
Almanya Hamm
Arkadaşlar, genel olarak oyun oynayan birisiyim. Ben ilk olarak IPS panelli AOC 24g2U alacaktım özelliklerde 1MS yazıyor ama IPS panel olduğu için 4 ms 5MS ye de düşüyormus. YouTube'de izlediğim bir videoda oyun için TN panel diyorlardı. TN panelde 1 MS ama renkler çamur gibi. Ben de arada film de izliyorum.
Sizce oyun ve film için TN panel mi?
IPS panel mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
144 HZ falan alacaksan TN al geç. Fakat 60-75 HZ, hikayeli oyunlar ve günün büyük kısmanda film izlenecekse IPS al derim.

Film ve oyun izliyorsanız. VA almanızı öneririm. Bunun sebebi ise IPS'de siyah renklerde çok parlak oluyor ve rahatsız ediyor. VA'da ise siyahlar daha siyah beyazlar daha beyaz. TN panel ise cansız ama oyun için en iyi panel.

Film ve oyun izliyorsanız. VA almanızı öneririm. Bunun ise IPS'de siyah renklerde çok parlak oluyor ve rahatsız ediyor. VA'da ise siyahlar daha siyah beyazlar daha beyaz. TN panel ise cansız ama oyun için en iyi panel.
VA panel monitörüm... 2 kere gönderdim iade vermediler bir de...

Dosya Ekleri

• 3262654.jpeg
    3262654.jpeg
    113,9 KB · Görüntüleme: 1.554
Asus VA249HE.. standart kullanım için almıştım siyahları vs iyidir diye özellikle...
Düşük model VA'lar sıkıntılı hocam :( Mesela benim monitörümde neredeyse ışık sızması yok. Filmlerde falan hiç farkına varamıyorum.

Geri
Yukarı