Oyun için HDD mi SSD mi?

ibrahimeren24

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben bilgisayarıma ayrıca bir disk almak istiyorum o diske sadece oyunlari atacağım. Şu anki diskim SSD 512 GB bu SSD'ye Windows'u kurmak istiyorum ayrıca yazılım öğreneceğim için indireceğim programları bu SSD'ye atmayi düşünüyorum yeni disk olarak sadece oyunlar için SSD mi HDD mi önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer Online oyunlar oynamayacaksan( CS:GO, Valorant, LoL gibi) HDD alabilirsin. Eğer bütçen yeterliyse SSD tavsiye ederim.

Oyunları HDD'ye kurmak performans kaybına neden olmaz. Sadece oyunların açılış sürelerini etkiler. Eğer bu sizin için önemli değilse HDD alabilirsiniz, daha ucuza fazla depolama alanı almış olursunuz.

Oyunları HDD'ye kurmak performans kaybına neden olmaz. Sadece oyunların açılış sürelerini etkiler. Eğer bu sizin için önemli değilse HDD alabilirsiniz, daha ucuza fazla depolama alanı almış olursunuz.

Ne kadar fark ediyor mesela alacağım disk en az 1 TB olmalı ama fiyat farki cok fazla.

Ne kadar fark ediyor mesela alacağım disk en az 1 TB olmalı ama fiyat farki cok fazla.
Mesela oyunlar SSD'de 10 saniyede açılıyorsa HDD'de 40-50 saniyelere kadar çıkabiliyor ama oyunda aldığınız performans değişmiyor. Tabii HDD alırken eğer yüksek okuma yazma hızlı bir HDD istiyorsanız, bütçeniz yetiyorsa 7200RPM olan bir HDD almalısınız.

Peki hepinize teşekkür ederim son olarak en az 1 TB'lık bir SSD önerir misiniz fakat anakarta direkt takılı olanlardan değil kablolarla bağlanacak şekilde.

Yeni konular

Geri
Yukarı