7700XT-7800XT vs 4060 TI-4070-4070SUPER

Bütçe
40000₺
Biliyorum. NVİDİA'nın aşırı garip bir fiyatlandırması var ve çok fazla örnek var. Rakip ürününe karşı da yapmıyor. Kendi ürününe yapıyor.

Yapsın, aslında AMD'nin de yapması lazım ama teknolojiyi bir adım geriden takip ediyorlar. Yapay zeka gerçeği önümüzdeyken şu anda radikal değişmeler oldukça önemli. Örneğin RTX 5000 serisinde yapay zeka hızlandırıcı çipler kullanılacak ilk kez.

RX 8000 serisinin de benzer özelliklerle gelmesini bekliyorum. Çünkü RX 7000 serisi RX 6000 serisi üzerine cılız kalmıştı.

Elindeki teknolojiyi kontrollü sürüyor piyasaya, aşağı yukarı her 2 yılda bir "bunu yenilemem lazım" güdüsü uyandıracak şekilde kullanıcı ürününü obsolete kılacak bir "ilerleme" yaparken bir güzel de cebini cepliyor. Standart bir corporation işte.
Aynen öyle. Cebine para girdikçe sorun görmez.
Yapsın, aslında AMD'nin de yapması lazım ama teknolojiyi bir adım geriden takip ediyorlar. Yapay zeka gerçeği önümüzdeyken şu anda radikal değişmeler oldukça önemli. Örneğin RTX 5000 serisinde yapay zeka hızlandırıcı çipler kullanılacak ilk kez.

RX 8000 serisinin de benzer özelliklerle gelmesini bekliyorum. Çünkü RX 7000 serisi RX 6000 serisi üzerine cılız kalmıştı.
AMD yapay zekayı işlemcilerde kullandığına göre bir sonraki hamlesinde ekran kartlarında kullanması çok olası.

AMD yapay zekayı işlemcilerde kullandığına göre bir sonraki hamlesinde ekran kartlarında kullanması çok olası.

Kullansınlar benim 4 senelik AMD maceram havanda su dövmeye devam ettikleri için NVIDIA ile sonlandı. Yoksa kartlarının oyun performansın çok memnundum, lakin mevzu işe kaydığında çok yoruyorlar.

Yapay zeka günümüzde herkesin kullanacağı bir özellik oldu/olacak. Lazım bunlar.

Geri
Yukarı