Oyun için İ5 4690 vs İ5 4690K

Kadir Çelik

Hectopat
Daha fazla  
İyi forumlar arkadaşlar.

Kendime bir oyun bilgisayarı toplamayı düşünüyorum. İşlemciye karar verirkende size danışmak istedim. İntel i5 4690 almayı düşünüyorum ancak normal versiyonu mu yoksa overclock yapılabilen K versiyonunu mu almalıyım ?

Daha önce hiç overclock yapmadım. Oyun dışında az da olsa Photoshop ve AutoCad'de kullanıyorum. Oyun oynarken Overclock yapmanın çok bir yararı olur mu ? Çünkü ona göre anakartta H97 ve Z97 arasında bir seçim yapacağım. Yorumları bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun içinse İ5 4690 işini fazla fazla görecektir. Şu an kaldıramayacağı bir ekran kartı yok bu işlemcinin. Kullandığın diğer yazılımlar ile de sorun çıkartmaz. O.C atmana gerek olmayacaktır. Oyunu ekran kartı oynar. İşlemci değil. İşlemci sadece oyunlarda ekran kartının yükünü kaldırır ve bazı matematiksel hesapları yapar. İ5 4440 bile sorunsuz yeterli olurken, i5 4690 fazla fazla yetecektir.

İ5 4460, şu an her tek GPU'lu ekran kartının yükünü taşır. Yani FPS olarak bu iki işlemci arasında 1-2 FPS ya vardır, ya yoktur.

Besleyebilir. İşlemci konusunu o kadar kafaya takmayın arkadaşlar. G3258 bile 4.4 GHz ile (İ3 4140'a eşit oluyor) neler yapıyor Titan X ile.

Besleyebilir. İşlemci konusunu o kadar kafaya takmayın arkadaşlar. G3258 bile 4.4 GHz ile (İ3 4140'a eşit oluyor) neler yapıyor Titan X ile.
O zaman 4460 hayli hayli yeter. Hocam bence neden darboğaz yapmadılar çünkü oyunlar şuanda işlemcinin tek çekirdeğine daha çok yükleniyor ve G3258'in tek çekirdek performansı mükemmel olduğu için sorun yaratmadı. Ama emin olun GTA 5 oynasalar olacaktı %99. G3258 ile 750 Ti GTA 5'de darboğaz yapıyorsa Titan X ile hayli hayli yapar. Son sorum. R9 295X2'yi besleyebilir mi 4460 ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı