Oyun için indirilen dosyayı Google virüs olarak görüyor

Oyun için diyerek bahsettiğiniz dosya(yazılım), bir oyunu olağandışı etkilemek için tasarlandıysa yani hile programıysa bu tarz bir sonuç görmeniz normal. Özellikle indirdiğiniz yazılım, Online bir oyunu etkilemek üzerine yazılmışsa dolaylı yoldan etkilediği oyunun sayesinde internet erişimi kazanır.

Bu durum bazı güvenlik yazılımları tarafından RAT olarak algılanabiliyor. Oyun için hile yazılımları önermiyorum. Dikkat edilmeli, karmaşık bir yapıya sahip olan Online oyunları etkileyebilecek yazılım bilgisine sahip kişiler, güvenlik yazılımlarının henüz keşfetmediği exploitler de yazabilir.

Trojan. Generickd. 69157955 Windows işletim sistemlerini hedef alan tehlikeli bir zararlı yazılım. Güvenlik yazılımlarının hata payı azdır ama vardır. Bu riskin alınıp alınmayacağına siz karar vereceksiniz. Tavsiyem kullanmamanız.

Hocam oyun için hiç böyle şeylerin altına girmemeliyim o zaman zaten sıkıldım 2 3 saat için uğraşmam dediğiniz şey kafama oturdu.

1694861914424.png

Harici bu şekilde modüller dahil edilmiş. Bu bir oyun trainerı tarzında bir şey olmasına rağmen neden SHELL32.dll ve KERNEL32.dll eklendiği biraz şüpheye düşürüyor.

1694862001794.png

Dosya imzasız. ForzaMods_CarTable diye geçiyor. Muhtemelen trainer tarzı bir şey. Çok da güvenilir durmuyor. Yerinizde olsam kullanmazdım.

Hocam indirdiğim yazılım oyun içi bir hile fakat oyunda o kadar çok tekrara bindiki yapabildiğim her şeyi yaptım. Ama sürmek istediğim arabalar var modifiye etmek istiyorum o yüzden size soruyorum güvenli mi? False positive yoksa tehlikeli mi?
İlla bu tarz bir trainer kullanmak istiyorsanız daha güvenilir ve farklı bir kaynak tercih etmenizi öneririm. Çok da temiz durmuyor bu. Kaspersky ve Malwarebytes'ın zararlı algılamamış olması da acaba false-positive mi diye düşündürmüyor değil. Fakat bence yine de kullanmayın.

False positive diyebilmem için çelişkili durum olmaması gerekiyor. BitDefender bu uygulamayı RAT olarak görüyor fakat ESET ve Kaspersky görmüyor. False positive dememi isterdin biliyorum ama diyemiyorum.

Neden kullanmak istediğini anlayabiliyorum, aynı yollardan geçtim. Kullanmanı önermiyorum.

Evet Google indirirken uygulama duruyordu VirusTotal'de uyarı veriyor çoğu şey ama Kaspersky virüs olarak görmüyordu.

Eki Görüntüle 1945677

Harici bu şekilde modüller dahil edilmiş. Bu bir oyun trainerı tarzında bir şey olmasına rağmen neden SHELL32.dll ve KERNEL32.dll eklendiği biraz şüpheye düşürüyor.

Eki Görüntüle 1945680

Dosya imzasız. ForzaMods_CarTable diye geçiyor. Muhtemelen trainer tarzı bir şey. Çok da güvenilir durmuyor. Yerinizde olsam kullanmazdım.

İlla bu tarz bir trainer kullanmak istiyorsanız daha güvenilir ve farklı bir kaynak tercih etmenizi öneririm. Çok da temiz durmuyor bu. Kaspersky ve Malwarebytes'ın zararlı algılamamış olması da acaba false-positive mi diye düşündürmüyor değil. Fakat bence yine de kullanmayın.
İmports kısmına bakmak aklıma gelmemişti, yorgunken olabiliyor. İnceledikten sonra aynı fikirdeyim.

Evet Google indirirken uygulama duruyordu VirusTotal'de uyarı veriyor çoğu şey ama Kaspersky virüs olarak görmüyordu.
Kullandığın güvenlik yazılımı Kaspersky mı? İmza veritabanı güncel mi?

Evet hocam Kaspersky kullanıyorum satın aldım imza veritabanı güncel.
Uygulamayı güncellediğin kısımdan bakabilirsin. Yapamıyorsan görsel at bakalım.

Şimdi bir yazılım shell32.dll, user32.dll vb. dosyaları imports ediyor diyerek zararlı olduğuna kesinlik veremeyiz. Bu dosyaları, web tarayıcıları da kullanıyor.

Zararlı yazılımların temel farklarından birisi davranış biçimleridir. Yani shell32.dll ile ne yaptığı önemlidir. Değiştirmeye ve bozmaya çalışıyorsa zaten zararlı yazılım kategorisinde değerlendiririz.

Ben bu yazılımı illa kullanmak istiyorum diyorsan, indir. Rar içerisindeyse çıkar ve eylem gerçekleştirmeden(tıklamadan), Kaspersky ile tara.

Hala false positive ya da false positive değil diyemeyiz tarama yapmadıkça...

Yeni konular

Geri
Yukarı