Oyun için Intel mi AMD mi alınmalı?

Tartışmaya girmek istemiyorum seninle dostum :) benim anlatacak bilgim yok haklısınız.
Benimle değil, bu sosyaldeki her hangi biriyle tartışacak seviyede bile değilsiniz zaten. İsteseniz de tartışamazsınız. Bir daha ki konulara yorum yaparken, neyi nasıl deneyimlediğinizi anlatırsanız buradaki insanlara bilgilerinizi aktarmış olursunuz. Kullandığınız cümleler: "Intel, çok işlemci denedim, bilgiliyim, tartışmak istemiyorum." Bilginiz var ise tartışmaktan korkmazsınız iyi sosyaller.

Bende oyun için AMD diyorum kendi deneyimlerimden yola çıkarak.
"i3 6100 den Ryzen 7 3700X'e geçtim dünyam değişti, Intel çöp."

Bu şekilde mi konuşmak gerek? AMD'nin hangi modelini kullandınız? Şuan hangi Intel işlemciyi kullanıyorsunuz? Argümansız elinizde veri yok, deneyimlerim diyorsunuz.
Sonunda mantıklı konuşan biri. Bir firmanın 1 işlemcisinden diğer firmaya geçince performans arttı diye diğer firmaya çöp demek kadar absürt bir hareket görmedim.

Benimle değil, bu sosyaldeki her hangi biriyle tartışacak seviyede bile değilsiniz zaten. İsteseniz de tartışamazsınız. Bir daha ki konulara yorum yaparken, neyi nasıl deneyimlediğinizi anlatırsanız buradaki insanlara bilgilerinizi aktarmış olursunuz. Kullandığınız cümleler: "Intel, çok işlemci denedim, bilgiliyim, tartışmak istemiyorum." Bilginiz var ise tartışmaktan korkmazsınız iyi sosyaller.
Aynen öyle. "oyun için intel" dersen kimse takmaz seni. Hala anlatmıyorsun neden intel'in neden daha iyi olduğunu düşündüğünü

Sonunda mantıklı konuşan biri. Bir firmanın 1 işlemcisinden diğer firmaya geçince performans arttı diye diğer firmaya çöp demek kadar absürt bir hareket görmedim.

Aynen öyle. "oyun için Intel" dersen kimse takmaz seni. Hala anlatmıyorsun neden Intel'in neden daha iyi olduğunu düşündüğünü.

Hocam ben ıroni ben yaptım bu arada
Bende i5 2. nesilden Ryzen 5 4650G geçtim benim argümanlarım zaten oturmuyor yani
Konu başlığıda saçma direkt Intel AMD karşı karşıya gelemez.
i5 10400 vs Ryzen 5 5600 gibi bir konu olsa daha güzel tartışırdık.

Hocam ben ıroni ben yaptım bu arada
Bende i5 2. nesilden Ryzen 5 4650G geçtim benim argümanlarım zaten oturmuyor yani
Konu başlığıda saçma direkt Intel AMD karşı karşıya gelemez.
i5 10400 vs Ryzen 5 5600 gibi bir konu olsa daha güzel tartışırdık.

Haklısınız hocam ben aslında 5500 ile 12100F arasında kalmıştım iki sistem de neredeyse aynı fiyat ama sadece işlemciler farklıydı hangisini almalıyım sizce işlemciler arasında?

Haklısınız hocam ben aslında 5500 ile 12100F arasında kalmıştım iki sistem de neredeyse aynı fiyat ama sadece işlemciler farklıydı hangisini almalıyım sizce işlemciler arasında?
Hocam herkes size aynısını söylüyor artık lütfen anlayın. İki işlemcide aynı çok bir farkı yok ikisi de üzmez hangisi ucuzsa onu alın sizde kurtulun bizde kurtulalım. Hatta sistem olarak konu açarsanız kalitesiz parça varsa size söylerler.

Hocam herkes size aynısını söylüyor artık lütfen anlayın. İki işlemcide aynı çok bir farkı yok ikisi de üzmez hangisi ucuzsa onu alın sizde kurtulun bizde kurtulalım. Hatta sistem olarak konu açarsanız kalitesiz parça varsa size söylerler.
Adama sinir geldi artık haklı olarak. Her yorum yazanın mesajına R5 5500 mü i3 12100F mi diye sorması da ayrı bir komik. Al birini geç işte dünyanın sonu değil ya. Ben olsam Ryzen 5 5500 olanı alırdım. Bu devirde 4 çekirdek alınmaz artık.

Kullandığın cümleye dikkat etmelisin. ben sadece fikrimi belirttim bunda büyültecek birşey yok herkes fikrini beyan edebilir. tartışacak seviye de bile değilsin diye cümle kuramazsın orta da birşey yokken. Konu da arkadaş sormuş bende kendi düşüncemi yazdım ortaya atlayıp aşşağılamaya çalışmamalısın.

Hocam içimde tutmuştum ama patlıyorum artık i3 12. ve 13. nesil alınmaz devir atlacak bir işlemci serisinde adamlar 4. çekirdekli işlemci koymuşlar (ekonomik olması icin demeyin ekonomik olması icin eski serilerin fiyatlarıni düşürsünler) AMD fanboyu değilim sadece i3 genel olarak kin besliyorum cok çektim o islemciden.

Hocam içimde tutmuştum ama patlıyorum artık i3 12. ve 13. nesil alınmaz devir atlacak bir işlemci serisinde adamlar 4. çekirdekli işlemci koymuşlar (ekonomik olması icin demeyin ekonomik olması icin eski serilerin fiyatlarıni düşürsünler) AMD fanboyu değilim sadece i3 genel olarak kin besliyorum cok çektim o islemciden.

Anladım hocam teşekkürler. Ama merak ettiğim için soruyorum işlemci çok mu ısınıyordu ya da neden böyle söylediniz?

Geri
Yukarı