Oyun için Linux dağıtımı önerisi

Valve oyunları ve indie oyunlar haricinde, AAA olup da Linux destekleyen çok az oyun var.
Kaldı ki Linuxda oyunlar pek randımanlı çalışmıyor. Hâliyle biz bilgisayar oyuncuları, Microsoft Windowsa mahkûmuz. Yine de herhangi bir dağıtımı deneyebilirsin aynı motoru kullanan farklı kasa arabalar gibi düşün.
O donanıma bakar MSI VR601 notebook ile Euro Truck Simulation ne Vista, 8, 8.1, 10 ile nede ubuntu, LinuXMint nede Peppermint ile düzgün çalışmıyor.

Windows 10 Pro kullanıcısıyım. Güzel bir işletim sistemi olsa da beni kanser etmeye başladı. Donmalar, düşük FPS vs.
Bu yüzden Linux kullanmayı düşünüyorum. Oyun oynayabileceğim bir işletim sistemi var mı?

Özellikler:
  • Pentium G4400
  • Asus GT730 4GB
  • 8 GB 2133 MHz RAM
  • 32 GB Flash Bellek
Kesinlikle PopOS u öneririm yeni başlayan biri için eknran kartı sürücüsü bile kurulu geliyor.Fakat GT730 çök kötü bir ekran kartı çok performans alamazsın en azından bir GTX750Ti şart.

Kesinlikle PopOS u öneririm yeni başlayan biri için eknran kartı sürücüsü bile kurulu geliyor.Fakat GT730 çök kötü bir ekran kartı çok performans alamazsın en azından bir GTX750Ti şart.

maalesef öyle bir imkanım yok. Benimde geçme sebebim zaten CS:GO gibi SteamOS(Linux) destekli oyunlar oynamak

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı