Oyun için Linux dağıtımı önerisi

Cemkoray

Kilopat
Daha fazla  
Uzun zamandır Windows kullanıcısıyım, fakat bir değişiklik yapıp Linux geçme kararına vardım ama bu konuda pek bir bilgi sahibi değilim.
Ben bilgisayarı sadece oyun oynamak için kullanan bir bireyim ve sizden ricam en iyi oyun performansı alan Linux dağıtımı önermenizi istiyorum.

Özellikler:
  • Ryzen 7 2700X.
  • ASUS ROG STRIX 1660 Ti.
  • 16 GB 3200MHz RAM.

Uzun zamandır Windows kullanıcısıyım, fakat bir değişiklik yapıp Linux geçme kararına vardım ama bu konuda pek bir bilgi sahibi değilim.
Ben bilgisayarı sadece oyun oynamak için kullanan bir bireyim ve sizden ricam en iyi oyun performansı alan Linux dağıtımı önermenizi istiyorum.

Özellikler:
  • Ryzen 7 2700X.
  • ASUS ROG STRIX 1660 Ti.
  • 16 GB 3200MHz RAM.

Linux dağıtımları oyun oynamak için kötü bir seçim. Ama denemek istersen Linux destekli oyunlar haricinde Steam'den oynayacağın oyunun uyumluluğunu ProtonDB'den kontrol edebilirsin. Steam'de olmayan oyunları da Lutris ile yükleyebilirsin. Bu oyunların uyumluluğunu da Wine AppDB ile kontrol edebilirsin. Dağıtım olarak da Ubuntu tabanlı bir dağıtım seçmeni öneririm.

Artı -3 Eksi
Hangi oyunları oynadığınızı söyleyin, ona göre açılıp açılmadığını söyleyelim sana. Daha sonra da dağıtım öneririz, olur mu?

Counter-Strike: Global offensive, Don't Starve Together, Euro Truck Simulator 2, Garry's Mod, Dying Light, Tom Clancy's Tom Clancy's Rainbow Six: Siege, Rocket League, The Forest, Grand Theft Auto V, Paladins,
Playerunknown's battlegrounds, Fall Guys: Ultimate knockout, efootball PES 2021 season Update, Red Dead Online, Mount & Blade: Warband, Payday 2, Tower unite, Apex Legends, Arma 3,
Forza Horizon 4, League of Legends, Valorant, Metin2, witch it.

Counter-Strike: Global offensive, Don't Starve Together, Euro Truck Simulator 2, Garry's Mod, Dying Light, Tom Clancy's Tom Clancy's Rainbow Six: Siege, Rocket League, The Forest, Grand Theft Auto V, Paladins,
Playerunknown's battlegrounds, Fall Guys: Ultimate knockout, efootball PES 2021 season Update, Red Dead Online, Mount & Blade: Warband, Payday 2, Tower unite, Apex Legends, Arma 3,
Forza Horizon 4, League of Legends, Valorant, Metin2, witch it.
CS:GO'da daha iyi FPS alırsın.

Artı -2 Eksi

Geri
Yukarı