Oyun için Linux dağıtımı önerisi

MacWolf

Hectopat
Makaleler
2
Windows oyunları için Linux tavsiyesi olan var mı? PC oyunlarının çoğunu Linux'ta oynamak istiyorum.

Dosya Ekleri

• images.jpeg
    images.jpeg
    55,9 KB · Görüntüleme: 35
Öncelikle selamlar bayağıdır görüşmüyorduk abi. Görüşmeyeli nasılsınız?

Clear Linux kernel'ini ben Arch'ta denedim ama bazı patch'ler yoktu. O yüzden direkt ayrıldım. Kendi OS'larında uygun patch'ler var mı? AUR'dan derledim tabi resmi depodan olmadığı için böyle olması da aslında biraz olağan farkındayım ama.

Öncelikle selam bayağıdır görüşmüyorduk abi. Görüşmeyeli nasılsınız?

Clear Linux Kernel'ini ben Arch'ta denedim ama bazı Patch'ler yoktu. O yüzden direkt ayrıldım. Kendi OS'larında uygun Patch'ler var mı? AUR'dan derledim tabii resmi depodan olmadığı için böyle olması da aslında biraz olağan farkındayım ama.

Clearlinux kerneli yanlış bilmiyorsam birçok patchi kaldırıyor. Özellikle AMD için gerekli ve Intel için önemsiz patchler bulunmuyor.

Clearlinux kerneli yanlış bilmiyorsam birçok patchi kaldırıyor. Özellikle AMD için gerekli ve Intel için önemsiz patchler bulunmuyor.
Sahi niye yapıyor? Module ile başlatan bir patch benim sistemde olmadığı için LoL bile açamamıştım. İntel işlemci bu arada.

Sahi niye yapıyor? Module ile başlatan bir patch benim sistemde olmadığı için LoL bile açamamıştım. Intel işlemci bu arada.

Performans amacıyla yapıyor olabilir. Hakkında kernel tarafında AMD patchlerini kaldırması, bağımsız olması ve rolling-release olması dışında pek bilgim yok diyebilirim.

Öncelikle selamlar bayağıdır görüşmüyorduk abi. Görüşmeyeli nasılsınız?

Clear Linux kernel'ini ben Arch'ta denedim ama bazı patch'ler yoktu. O yüzden direkt ayrıldım. Kendi OS'larında uygun patch'ler var mı? AUR'dan derledim tabi resmi depodan olmadığı için böyle olması da aslında biraz olağan farkındayım ama.
Selam fena degilim sen de iyisindir insallah, kernel genel performansi cok etkilemiyor, en azindan benim testlerimde boyleydi. Clear Linux'un ayricaligi sadece kerneli degil, uzerine cok fazla dusunulmus bir OS nerdeyse butun paketler profillenip patchlenmis halde.

LoL icin gerekli patchlerin eksik olmasi mumkun evet. Oyunculuk icin en hizli dagitim olmasina ragmen, bu amacla gelistirilmedigi icin eksikleri olabilir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı