Oyun İçin Masaüstü vs Dizüstü Bilgisayar

Laptop'u sadece evde kullanacaksanız akıllılık edip masaüstü tercih edebilirsiniz. Hem fiyat hem de performans açısından daha iyi olacaktır. Masaüstü candır. Tek eksiği mobilitesi. :)

Oraya buraya götürcem gibi bi kaprisin yoksa laptop almak tamamen saçmalık. Masaüstü candır. Ha ben çok seyahat ediyorum, okula götürmek istiyorum felan diyosan yapacak bişey yok katlanacaksın laptopa.

Ben masaüstü bilgisayırıma büyük, özel bölmeli bir valiz yaptırıp taşımaya kadar düşünüyorum sen düşün :) Bence her şekilde masaüstü kullanılmalı oyun için. Bir tane de ufak işler için dizüstü alabilirsin. Gerektiğinde onu götürüp işlerini halladebilirsin.

Aynı fiyattaki laptop ile masaüstü kesinlikle aynı performansı vermeyecek. Bence mini PC toplayın. Taşıması daha kolay.

Ara sıra taşıyacaksanız oyun dizüstü alınabilir. Mesela her yaz 3 aylığına yazlığa gidiyorsunuz. Veya öğrencisiniz ve 2-3 haftada bir memlekete gidiyorsunuz. Böyle durumlarda oyun dizüstü mantıklı.

Mesela öğrencisiniz ve okuduğunuz bölüm gereği laptobu her gün okula götürmek, dersten derse taşımak zorundasınız. Veya sürekli bilgisayarla dolaşmak zorunda olduğunuz bir işte çalışıyorsunuz. Bu durumlarda oyun dizüstü mantıksız. Taşıması işkence olacaktır.

Nadiren taşıyacaksanız: Oyun dizüstü
Sık sık taşıyacaksanız: Oyun masaüstü + 13" ince bir dizüstü

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı