Oyun için monitör önerisi

HUNTER

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Fethiye/Muğla
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar bu yıl içinde monitörümü değiştirmeyi düşünüyorum. Monitörü alma sebebim oyun oynamak ve geliştirmek. Güçlü bir sistemim olduğu için tüm oyunları Ultra da oynayabiliyorum ama bana ulaşacak görüntünün en iyi olması için ekranın renklerini canlı ve gerçekçi göstermesi lazım. Aklımdan Asus ROG Swift PG278Q geçiyor ama çıkmasına daha var. Şu an hemen alabileceğim modeller arasında ise en güçlü alternatif Asus vg248qe var. Kağıt üzerinde hemen hemen aynı özellikleri var. ROG Swift sadece daha büyük ve çözünürlüğü 2560 x 1440p ayrıca g-sync özelliği var. Başka da bir farkı yok gibi görünüyor. (Ki nvidia'nın vg248qe ye çıkardığı bir çip sayesinde bu model de g-sync destegine kavuşuyor) Acaba asus bu model ile ROG markasının arkasına güzel bir tasarımla g-sync li olarak sığınmak mı istiyor ? Yoksa paneli vs geliştirerek görüntü kalitesini ileri götürmüş mü olur? Birde tazeleme hızı, tepki süresi bakımından TN paneller daha iyi olsa da ips lerde görüntü kalitesi daha iyi diyorlar bu kalite olayı ne kadar doğru? Bu yeni ROG modelinde ips panel kullanma olasılıkları var mı? Ve şu an piyasada olan veya çıkacak olan ips paneli ve 120-144 Hz ve 1-2 ms tepki süresi sunan bir model var mı? Şimdiden teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı