Oyun için Moondrop Jiu vs Moondrop Chu II

Daha chu 2 elime geçmedi fakat dönüştürücü geçti. Dandik bir type c kulaklık ile test ettim ve stereo testinde 3.5mm ile takılı apple earpodsda testte ses soldan geliyosa sesin %100’ü soldan sağdan ise %100’ü sağdan geliyor. Ama dandik type-c li kulaklıkta testteki ses soldan çalıyor ise %95’i soldan %5’i ise sağdan çok hafif duyuluyor. Yani demek istediğim çok hafifte olsa stereo testinde ses ters kulaklıktan da geliyor. Bu normal mi yoksa kulaklığın veya dönüştürücünün hatası falan mı?

Hocam onlar 3.5 dönüşütürücüden falandır. Bir de earpods 3.5mm iphone macbookvs dışındaki 3.5mm dişi jacklarda çalışması için desteklemesi gerekiyor. Apple mikrofon pini toprak piniyle terstir. Çoğu laptop ve telefonda appleın tersliğini otomatik algılayıp pini değiştiren girişler mevcuttur fakat bazılarında bu özellik yoktur. Fakat earpodsta sorun yok diyorsunuz anlamadım ne dediğinizi.
main-qimg-4a4a3ebe37ef4255ba3959644807026b-pjlq.jpg

Ses kartı kullanıyorum earpods için. Ondan sorunsuz çalışıyor olabilir.

Asıl sorumu ileteyim size stereo testi yaparken örneğin sağdan ses gelmesi gerekirken soldan da çok ufak bi ses geliyorsa bu normal mi yoksa anormallik mi var?

Duyulabilecek seviyedeyse problem var demektir. Normalde bu çok düşük olur duyulmaması lazım. Sadece balanced sistemlerde olmaz. Bende qudelix 5k var mesela onda balanced çıkış var içinde çift anfi var birbiriyle irtibatsız iki kanala da ayrı çıkışları. Onun 3.5mm ile balanced farkını ben anlayamıyorum mesela.

Duyulabilecek seviyedeyse problem var demektir. Normalde bu çok düşük olur duyulmaması lazım. Sadece balanced sistemlerde olmaz. Bende qudelix 5k var mesela onda balanced çıkış var içinde çift anfi var birbiriyle irtibatsız iki kanala da ayrı çıkışları. Onun 3.5mm ile balanced farkını ben anlayamıyorum mesela.

Yani dediğim gibi 3.5mm earpods ile denediğimde ters taraftan hiç ses alamazken dönüştürücü + usb c dandik bi kulaklık ile denediğimde (dediğim gibi daha chu2 elime ulaşmadı) ses çok ufakta olsa geliyor. Bakalım chu 2 gelince böyle bi problem yaşayacakmıyım.

Yani dediğim gibi 3.5mm EarPods ile denediğimde ters taraftan hiç ses alamazken dönüştürücü + USB C dandik bir kulaklık ile denediğimde (dediğim gibi daha chu2 elime ulaşmadı) ses çok ufakta olsa geliyor. Bakalım chu 2 gelince böyle bir problem yaşayacak mıyım?

Bende de moondrop chu 2 var alalı 2 ay olmadı stereo testlerinde sadece sağdan gelmesi gereken ses az da olsa solda, soldan gelmesi gereken ses az da olsa sağdan geliyor + sağ kulaklığın sol kulaklığa göre ses oranı %25 - 30 daha az oyun oynarken yürüdüğüm veya ateş ettiğim zaman ses eşit yerden gelmek yerine sol taraftan daha çok geliyor ilk IEM kulaklığım ve aldığıma pişman ettirdi.

Oyle bir anlatmissin ki sanki butun kulakici kulakliklarsa boyle sorunlar olacakmis gibi, halbuki alakasi yok, bildigin bozuk kulaklik denk gelmis sana.

Oyle bir anlatmissin ki sanki butun kulak içi kulakliklarsa boyle sorunlar olacakmis gibi, halbuki alakasi yok, bildigin bozuk kulaklık denk gelmis sana.

Ben tüm kulak içi kulaklıkların bozuk olduğunu veya kötü olduğunu söylemedim sadece moondrop chu2 modeliyle ilgili konuştum.

Bende de moondrop chu 2 var alalı 2 ay olmadı stereo testlerinde sadece sağdan gelmesi gereken ses az da olsa solda, soldan gelmesi gereken ses az da olsa sağdan geliyor + sağ kulaklığın sol kulaklığa göre ses oranı %25 - 30 daha az oyun oynarken yürüdüğüm veya ateş ettiğim zaman ses eşit yerden gelmek yerine sol taraftan daha çok geliyor ilk IEM kulaklığım ve aldığıma pişman ettirdi.
Öncelikle gecmis olsun cok şanssız. Garanti şansın varsa gönder bence. O kadar araştırma yaptım ilk defa böyle bir sorum gördüm açıkçası. Benim kulaklığımda ay sonu gelecek bakalım bizimki sağlam çıkar inş.

Öncelikle gecmis olsun cok şanssız. Garanti şansın varsa gönder bence. O kadar araştırma yaptım ilk defa böyle bir sorum gördüm açıkçası. Benim kulaklığımda ay sonu gelecek bakalım bizimki sağlam çıkar inşallah.

Umarım siz de bir sıkıntı çıkmaz sorunu yaşadıktan sonra araştırdım Reddit'te bu sorundan bayağı bir müzdarip insan var kimisi kulaklığın deliklerini emerek çözmüş :D

Geri
Yukarı