Oyun için nasıl yatırımcı bulunabilir?

FlashCat

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Bir oyun üzerinde çalışıyorum ekip arkadaşlarımda var fakat hiç bütçem yok. Yani geliştirilme süresi boyunca nereden destek alabilirim? Kısacası yatırımcı lazım bu işe fakat nereden bulacağımı bilemiyorum. Siz bana yardımcı olur musunuz?

Arkadaşlar selam. Bir oyun üzerinde çalışıyorum ekip arkadaşlarımda var fakat hiç bütçem yok. Yani geliştirilme süresi boyunca nereden destek alabilirim? Kısacası yatırımcı lazım bu işe fakat nereden bulacağımı bilemiyorum. Siz bana yardımcı olur musunuz?
Ülkemizde oyun için yatırımcı bulmaınz çok zor . Kaldı ki ne olduğunu bilmediği ve görmediği şeye siz bile para vermek istmezsiniz hocam. Bunun için önce bi kısmını halletmeniz lazım ki oyunu tanıta bilin.

LinkedIn profili açın ve oyununuzla ilgili geliştirme aşamalarını paylaşın. Belli bir etkileşime ulaştıktan sonra gerekirse bir yazı paylaşıp talepte bulunabilirsiniz. Destek alabilmek için gelecek vadeden ve özgün bir içerik olması gerekiyor.

Öncelikle hiç kimse daha şirketi bile olmayan ismini bile duymadığı yazılımcı insanlara güvenip para yatırmaz, eğer üniversitede bilgisayar mühendisliği veya ilgili bölümleri okuyorsanız ve elinizde sağlam detaylı bir proje varsa ki bu projeden kastım en ince detayına kadar hazırlanmış gün ve gün ne yapacağınızı içeren detaylı organizasyon şeması vs. de olması lazım, bunun yanın da projenizde belli bir yere kadar gelmiş olmanız lazım, bu sayede projenizi bölüm hocalarınıza anlatarak ve göstererek sizden yatırımcı bulmalarını isteyebilirsiniz,

Son düzenleme:
Kickstarter'da proje açabilirsiniz. Projeye yatırım yapan kişilere de CD key vs. sağlayabilirsiniz.

Onun dışında fazla bütçe isteyecek kadar bir işe girişmeniz mantıklı olmaz zaten. Önce küçük projeler yapılıp büyük projelere fon sağlanmalı bence.

Ülkemizde oyun için yatırımcı bulmaınz çok zor . Kaldı ki ne olduğunu bilmediği ve görmediği şeye siz bile para vermek istmezsiniz hocam. Bunun için önce bi kısmını halletmeniz lazım ki oyunu tanıta bilin.
Hocam proje var ortada geliştiriyoruz yakında tanıtalabilir hale gelecek zaten

Yatırım yapan insanların haberlerini yapan sitelere bakabilirsiniz. Siz bulabilir misiniz bilmem ama galiba şans bu işler. İsterseniz bir bakın. Benim fikrim var ama destek olan olmadı. Güzel diyorlar oyun yok diye destek olmuyorlar sanırsam.

Kickstarter güzel bir seçenek. Yanlış hatırlamıyorsam bu sistemi kuran firma kendi oyununu da aynı sistemle finanse etmişti. Pillars of Eternity olması lazım oyun. Kickstarter Türkiye desteği yokmuş.

Son düzenleme:
Oyunu yapmak için kaynağın yoksa işin pazarlama kısmı ne olacak? Yayınlanmış ve kendini kanıtlamış bir projeniz yoksa işiniz çok ama çok zor.

Bir çok kere oyun yapan kişilere yatırım yaptım. Çoğu projeleri yarıda bıraktılar. Eğer gerçekten yapabileceğini düşünüyorsanız size destek sağlayabilirim.

Geri
Yukarı