Oyun için NVMe M.2 SSD gereksiz mi?

Eutr61

Kilopat
1 TB SATA SSD veya 500 GB NVMe SSD almayı düşünüyorum. Oyun için NVMe M.2 gereksiz mi olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de bu şekilde kararsız kalmıştım. Fakat 1TB'ın hepsini kullanmıyorsun bile. Onun yerine NVMe SSD almayı tercih etmiştim.
Depolama alanına ihtiyacınız yoksa bence SSD tercih edin.

1 TB SATA SSD veya 500 GB NVMe SSD almayı düşünüyorum. Oyun için NVMe M.2 gereksiz mi olur?
FPS'nize bir katkısı olmaz. Birkaç saniye fazla beklersiniz oyunun yüklenmesini. SATA alıp yüksek kapasiteli almak daha mantıklı, oyun için.

İhtiyacına ve sana bağlı. Eğer yere ihtiyacınız varsa SATA. Yer çok olmasına gerek yoksa @turkkomandosu dediği gibi almışken NVMe almak iyidir.
Şu anda fazla depolamaya ihtiyacım yok ama gün geçtikçe oyun boyutları artıyor. 1 2 sene sonra 500 GB yeterli olmayabilir.
Farklı önerilere açığım.

Son düzenleme:
Oyun için Sata yeterli. COD warzone oyuna girerken en fazla 240 MB saniyede okuma yapıyor mesela oyunun boyutu da 82 GB. Şimdi kalkıp 3000 MB saniye okuma yazma yapan Nvme almanın ne mantığı var? Başka oyunlar için de geçerli bu. Hiç bir oyun Sata SSD'nin okuma-yazma hızı limitine yaklaşamıyor bile.
1 TB sata öneriyorum ben.

Geri
Yukarı