Oyun için PC vs konsol

Xbox One demedim dikkat edin Xbox One S dedim 2016 çıkarılmış bir konsol the outer world 2019'da çıkarılmış bir oyun 3 senede bu oyunu kaldıramayacak bir konsoldan bahsediyoruz. Tabii bütün oyunlar aynı değil orayı kabullenmek lazım. Ayrıca Xbox'da söylemekte şart değil PlayStation olabilir. PS tek ama tek avantajı sadece çıkardığı oyun diyebilirim. PS bunun farkına vardı ve dikkat ederseniz birkaç oyununu şimdiden Steam'e tekrardan satışa getiriyor (returnal, God of War, Persona). Her türlü PC çok çok esnek kaldığından PC geçiyor.

Hocam Xbox One ve One S donanımsal olarak hemen hemen aynı hatta yanlış bilmiyorsam bu konuda emin değilim aynı donanıma sahip o dönemde sadece One S Xbox One'ın 4K Blu-ray oynatıcılı ve herkesin nefret ettiği harici adaptörsüz hali Xbox One X den bahsetmiş olsanız size haklısınız derdim ancak the outer world Xbox One X de 4K 30 FPS calışıyor.

Hocam Xbox One ve One S donanımsal olarak hemen hemen aynı hatta yanlış bilmiyorsam bu konuda emin değilim aynı donanıma sahip o dönemde sadece One S Xbox One'ın 4K Blu-ray oynatıcılı ve herkesin nefret ettiği harici adaptörsüz hali Xbox One Xden bahsetmiş olsanız size haklısınız derdim ancak the outer world Xbox One X de 4K 30 FPS calışıyor.

Xbox One X değil Xbox Series X. Ama özellikleri aynı olsa bile neden 3 sene sonra çıkarmışlar delilik.

Xbox One X değil Xbox Series X. Ama özellikleri aynı olsa bile neden 3 sene sonra çıkarmışlar delilik.

Hocam bu konuda size hak veriyorum One direk One S gibi cıkabilirdi bu arada siz PC de ekran kartı yenilemekten bahsediyorsunuz ancak sizi 4-5 yıl daha götürecek ekran kartı zaten hemen hemen konsol fiyatında bunu da unutmayın.

Ben Xbox One X'den bahsederken sizin konsolunuz Xbox One X olsaydı ve performansından memnun kalmasaydınız size hak verirdim manasında söyledim hocam :D One'ın cıkışından 6 yıl sonra cıkan the outer World'su 1080p de calıştırmasıda gayet iyi One S de zaten aynı donanma sahip.

Hocam bu konuda size hak veriyorum One direk One S gibi cıkabilirdi bu arada siz PC de ekran kartı yenilemekten bahsediyorsunuz ancak sizi 4-5 yıl daha götürecek ekran kartı zaten hemen hemen konsol fiyatında bunu da unutmayın.

Ben Xbox One X'den bahsederken sizin konsolunuz Xbox One X olsaydı ve performansından memnun kalmasaydınız size hak verirdim manasında söyledim hocam :D One'ın cıkışından 6 yıl sonra cıkan the outer World'su 1080p de calıştırmasıda gayet iyi One S de zaten aynı donanma sahip.

Bilmiyorum konsol hala bana çok mantıklı gelmiyor. Belirli bir süreden sonra bütün donanımı değiştirmek çok mantıklı gelmiyor. PC'de bu sadece bir parçaya yada 2 parçaya mal olabilirken neden konsolun komple her şeyini atayım? Konsolların PC'yi geçeceği tek yön bir fiyatlandırma (sadece Xbox için EA ile Microsoft oyunları ucuza kapatabiliyorsunuz) bir de çıkacaksa özel oyunların konsollara çıkarılması (PS returnal, God of War gibi) onun dışında pek mantıklı gelmiyor. Ayrıca 2013 tarihinde çıkan GTX730'lar mevcut onlarda eminim ki aynı performansı verecektir. Ama tabii bunların hepsi tahmin

Bilmiyorum konsol hala bana çok mantıklı gelmiyor. Belirli bir süreden sonra bütün donanımı değiştirmek çok mantıklı gelmiyor. PC'de bu sadece bir parçaya ya da 2 parçaya mal olabilirken neden konsolun komple her şeyini atayım? Konsolların PC'yi geçeceği tek yön bir fiyatlandırma (sadece Xbox için EA ile Microsoft oyunları ucuza kapatabiliyorsunuz) bir de çıkacaksa özel oyunların konsollara çıkarılması (PS returnal, God of War gibi) onun dışında pek mantıklı gelmiyor. Ayrıca 2013 tarihinde çıkan GTX730'lar mevcut onlarda eminim ki aynı performansı verecektir. Ama tabii bunların hepsi tahmin.

Hocam 2. el satma olayını es geçiyorsunuz ve konsollarda sadece Microsoft ve EA in değil birçok oyunu ucuza kapabiliyorsunuz RDR 2 normali 150 Ultimate'i 200'den alabiliyorsunuz uzun zamandır PC de bu fiyatta düştüğünü görmedim ya da ben indirim kacırdım GTA V de 110'a düştü şu anda o fiyatta sanırım Xbox'da Steam ve Epic Games fiyatlarıyla karşılaştırabilirsiniz dediğim fiyatlar PS dada var bu arada ama Xbox'da Live Gold özel indirimler oluyor.

GTA V indirimi devam ediyor Xbox Live Gold özel 110 lira.

GTA V indirimi devam ediyor Xbox Live Gold özel 110 lira.
Kısaca oyunları işte Microsoft ile EA games oyunları çoğunlukla var diye hatırlıyordum.

Üst düzey bir sistem toplanacaksa ve yüksek grafik beklentisi varsa PC, diğer türlü konsol denebilir işin F/P, konfor ve uzun ömürlülük kısmını topluca düşününce. Bir de kullandığınız ortam, oyuna ayırabildiğiniz zaman gibi bağımsız değişkenler var. Dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız sadece oyun için bilgisayar toplamak mantıksız bir tercih olabilir mesela. Bir yaştan sonra bütün günün ardından oyun oynamak için masanın başına geçmek de çok kötü bir fikir olabiliyor.

Bunun dışında maalesef normal şartlarda bir oyun bilgisayarı fiyatına Xbox+Playstation+Nintendo konsolu alınabilmesine rağmen ülkemizde durum bambaşka. Dolayısıyla bu cihazlara bakış da farklı oluyor.

Geri
Yukarı