Oyun İçin Ryzen vs Intel

6000 tl lik bir pc toplıcam desem ryzen'mı olmalı intel'mi render dada performans almak istiyorum hem oyun hem iş için kullanmam lazım.
Bence düşünmeden Ryzen alın çünkü render anlamında önde bir işlemci. Bu tarz bütçelerde de vazgeçilmezdir Ryzen.

Valla dostum burda çoğu kez oyun için Intel, render için AMD'yi tercih edin demişimdir. Intel aşırı pahalı olmaya başladı. Biliyorum söylediğim biraz saçma olacak ama 6000 lira bütçe için 2. el Ryzen serisinden daha güçlü bir Intel Core i7 işlemcisi alabilirsin. Geri kalan parçaları sıfır olarak alabilirsin. Misalen i7'nin Black versiyonları var aşırı güçlüler. Hem oyun hem de renderda başarı alabilirsin. Ama gel gelelim 2. elde bulabilir misin muamma. Ben bugün 6000 lira bütçeyle sistem topluyor olsaydım kafamdan geçen bu fikir olurdu. Ryzen kötü mü hayır tabii ki de. Ama daha iyisi varken diyor insan içinden..

Valla dostum burda çoğu kez oyun için Intel, render için AMD'yi tercih edin demişimdir. Intel aşırı pahalı olmaya başladı. Biliyorum söylediğim biraz saçma olacak ama 6000 lira bütçe için 2. el Ryzen serisinden daha güçlü bir Intel Core i7 işlemcisi alabilirsin. Geri kalan parçaları sıfır olarak alabilirsin. Misalen i7'nin Black versiyonları var aşırı güçlüler. Hem oyun hem de renderda başarı alabilirsin. Ama gel gelelim 2. elde bulabilir misin muamma. Ben bugün 6000 lira bütçeyle sistem topluyor olsaydım kafamdan geçen bu fikir olurdu. Ryzen kötü mü hayır tabii ki de. Ama daha iyisi varken diyor insan içinden..

bende asus laptop var hocam intel core i7 kullanıyorum işlemci olarak nvidia ekran kartı falan var after efects render almam gerekiyor render güzel alıyor ryzen alırsam aynı sıkıntı yaşarmıyım kullanmadığım işlemciyi test etmeden bu farkı anlamak zor ikilemde kaldım ryzen diyende var intel diyende tabiki pc de herzaman performas isterim...
Bir ryzen kullanıcısı olarak, kesinlikle İNTEL.

neden intel hocam onuda açıklasaydın keşke :)

Elbette hiç bir marka herkesi tatmin edemez fakat sizin beklentilerinizi karşılayacağını söyleyebilirim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı