Oyun odaklı sistem için AMD Ryzen vs 8. Nesil Intel

serkankocal

Kilopat
Daha fazla  
4000 TL bütçe ile oyun odaklı, ileriye dönük ve fiyat/performans sistem toplamak istiyorum ancak AMD Ryzen mi yoksa 8. Nesil Intel ile mi sistem toplasam karar veremedim. İstediğim bileşenleri haftalar önce seçmeye çalışırken işlemci tercihim Ryzen 1600'den yanaydı. Ardından Intel'in 8. Nesili tanıtması kafa karışıklığına neden oldu ve dolar kuru daha fazla yükselmeden sistemi toplayıp bu yükten kurtulmak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciyi Ryzen 1600 alıp ekran kartını şimdilik 1050Ti düşünüyorum. Sadece oyun performansı isteyip ekran kartı haricinde diğer bileşenlere iyi bir bütçe ayırmazsam uzun vadede hata etmiş varsayıyorum kendimi. İyi bir işlemci ve anakart seçimi yaparsam ileride daha rahat ekran kartı değişimi yapabilirim.

Tavsiye ettiğiniz bir sistem varsa önerebilirsiniz.

Ryzen almanızı öneririm. Çünkü 8. Nesil İntel işlemcileri için B serisi veya H serisi anakartlar çıkmadı.
Boşuna Z serisi anakart almanın anlamı yok.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı